W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Konferencja POSTĘPNOŚĆ
15.10.202305:05

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza do udziału w konferencji poświęconej poprawie dostępności kultury dla osób niewidomych i słabowidzących.

Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu POSTĘPNOŚĆ (postęp + dostępność). Celem projektu jest przygotowanie replik rzeźb, makiet budynków lub innych pomocy dotykowych w technologii druku 3D dla wybranych instytucji kultury w każdym województwie. Konferencja odbędzie się 28 października 2023 r. o godzinie 11.00 w Lublinie przy ul. Judyma 2a, w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”, który jest lokalnym liderem w działaniach na rzecz dostępności.

Jak zadbać o dostępność wystaw, pokazów, warsztatów, w które chcemy włączać niewidomych i słabowidzących odbiorców? Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną rozwiązania wypracowane z Politechniką Warszawską i ANV Production oraz przeprowadzony zostanie praktyczny trening dla zainteresowanych pracowników kultury. Będzie można obejrzeć i zbadać ekspozycję modeli 3D. Zaproszone osoby z niepełnosprawnością wzroku będą testować m.in. makiety wnętrza budynku DDK „Węglin”, które docelowo przekażemy instytucji.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 października 2023.

Dostępność

Konferencja będzie tłumaczona na polski język migowy przez Magdalenę Gach i Jolantę Gromadę. Poza tym podczas wydarzenia istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej i audiodeskrypcji na żywo ze sceny. W dotarciu na wydarzenie i podczas pobytu w domu kultury można skorzystać ze wsparcia asystentów.

Podstawowe informacje dotyczące dostępność DDK „Węglin”: www.ddkweglin.pl/dostepnosc

Kontakt w sprawie dostępności: 

Szatnia oraz kontakt z asystentami dostępny będzie na poziomie 0, zaraz po wejściu do budynku. Asystentki i Asystenci będą mieli na sobie identyfikatory z napisem „asysta”.

„Poprawa dostępności do kultury oraz aktywizacja osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie” – projekt realizowany przez Fundację Widzimy Inaczej we współpracy z Politechniką Warszawską oraz ANV Production sp. z o.o. w ramach Programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Fundacja Widzimy Inaczej, ul. Anielewicza 18/31, 01-032 Warszawa, e-mail: biuro@widzimyinaczej.org.pl, tel.: 605368660, KRS: 0000577006, NIP: 5242785036, nr rachunku bankowego (konto główne): BNP PARIBAS 66 1600 1462 1808 8707 40000001