W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koniec lutego z tańcem w CK
23.02.202315:53

Zdarza się, że za pośrednictwem sztuki próbujemy wyjaśnić targające nami wątpliwości, przepracować traumy i znaleźć odpowiedź na pytanie, jak funkcjonować w świecie, w którym wartości są relatywne. Tym razem medium, które wykorzystamy w tym procesie będzie taniec. 

Tancerze z Polski, Białorusi i Ukrainy wystąpią w Centrum Kultury w Lublinie w spektaklu „Dusza”. To opowieść, która bada istotę człowieczeństwa. Twórcy próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie wydobyć z siebie pokłady dobra i czy są one w stanie przeciwdziałać złu, które nas otacza. Choreografia pokazu jest zapisem cielesnych impresji. „Dusza” jest odbiciem zimna i ciepła, bólu i radości. 

Grupa tancerzy, która występuje w spektaklu zaprasza również na jam taneczny. Wydarzenie tym razem jest oparte o muzykę eksperymentalną. Będzie to otwarta przestrzeń do improwizacji, wymiany doświadczeń i wspólnej inspiracji.

Tydzień zamknie spektakl „W moim początku jest mój kres”, czyli historia w filozoficzno-eschatologicznym wymiarze. Trio tancerzy, inspirując się słowami T.S. Eliota, zastanawia się, jaki powinniśmy mieć stosunek do przeszłości, teraźniejszości i tego, co dopiero ma nadejść. Choć minęło już trochę czasu od premiery, artyści nie przestali szukać odpowiedzi, a swoje wcześniejsze wnioski zweryfikowali z sytuacją, w której się obecnie znajdujemy. Dzięki temu widzowie zobaczą spektakl Joanny Lewickiej z nieco innej, zaskakującej perspektywy. 

Bilety dostępne w kasie CK oraz sprzedaży online.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej