W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs dla amatorskich zespołów folkowych "Scena Otwarta" w ramach Festiwalu "Mikołajki Folkowe"

Konkurs dla amatorskich zespołów folkowych "Scena Otwarta" w ramach Festiwalu "Mikołajki Folkowe"
26.10.200815:13

W dniach 11- 14 grudnia 2008 roku po raz osiemnasty odbędzie się w Lublinie w Akademickim Centrum Kultury UMCS Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe". Festiwal ten powstał z inicjatywy Orkiestry św. Mikołaja i do dzisiaj Orkiestra jest jego organizatorem. Od kilkunastu lat "Mikołajki" udowadniają, że ludowe muzykowanie to wciąż żywe zjawisko, którego nie można zamykać w skansenach, oraz, że czerpiąca z niego współczesna muzyka folkowa rozwija się intensywnie i w interesujących kierunkach. Folk dzisiaj to wybuchowa mieszanka tradycji i nowoczesności, swojskości i awangardy. Każdy może w nim odnaleźć coś dla siebie i coś z siebie.
KONKURS W ramach festiwalu, 12 grudnia, odbędzie się konkurs dla amatorskich zespołów folkowych "Scena Otwarta". Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkie zespoły inspirujące się tradycyjna muzyką Polski i świata. Celem tego konkursu jest stworzenie szansy zaistnienia przed szerszą publicznością młodym i debiutującym zespołom folkowym. Dobre zespoły zostają zauważone i docenione, nie tylko przez publiczność, ale i wydawców płyt i organizatorów innych festiwali. Jaki zespół jest dobry? Kryteria oceny, jakimi posługują się jurorzy przy wyborze najlepszego zespołu, nie są szczegółowo sprecyzowane. Ważna jest oryginalność i wartość repertuaru oraz stopień, w jakim jego opracowanie odbiega od dotychczasowych wzorów i schematów. Po zapoznaniu się z regulaminem zgłoszenie należy przesłać do 25 listopada 2008 listem zwykłym lub poleconym na adres: ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA, ACK UMCS "CHATKA ŻAKA", ul. Radziszewskiego 16, 20-031 LUBLIN Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Festiwalu: www.mikolajki.folk.pl Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem mailowym: stefanmb@wp.pl oraz mikolaje@poczta.umcs.lublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane