W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Konkurs dla młodych muzyków folkowych

28.10.201908:06

5 listopada upływa termin zgłoszeń na "Scenę Otwartą", cieszący się renomą konkurs dla młodych muzyków folkowych. Tu stawiała pierwsze kroki Kapela ze Wsi Warszawa. W tym roku konkurs odbędzie się już po raz 26.

Jest on niezwykłą okazją do zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców.  Dla pierwszych miejsc przeznaczone są wysokie nagrody. Artyści powinni zaprezentować program inspirowany muzyką tradycyjną dowolnego kraju lub regionu, a jury oceniać będzie przede wszystkim dobór i oryginalność repertuaru, interpretację i oczywiście wykonanie. Do zgłoszenia niezbędne jest przesłanie plików muzycznych. Więcej informacji na stronie www >>>

Już po raz siódmy organizatorzy zapraszają fotografów – amatorów do udziału w konkursie „Tradycja w obiektywie”. Jego celem jest uchwycenie współczesnych zjawisk inspirowanych kulturą ludową i popularyzacja folkloru. Zdjęcia można przesyłać do końca października. 

Fundatorami nagród są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Lublin, Województwo Lubelskie oraz Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Mikołajki folkowe 2019 to nie tylko konkursy. Wystąpią na nim najciekawsze zespoły międzywyrazowej sceny folkowej: Romengo (Węgry), Kalakan (Kraj Basków), Namgar (Buriacja), polsko - ukraińska Dagadana i jak zwykle Orkiestra św. Mikołaja - gospodarze festiwalu.