W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs "Europa Wielu Kultur"

Konkurs "Europa Wielu Kultur"
14.10.200816:35

Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin informuje, że ruszył konkurs „EUROPA WIELU KULTUR”. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce ogłosiło konkurs dla młodzieży „Europa wielu kultur”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o korzystnych zmianach zachodzących dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Konkurs ten wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego.
Kto może uczestniczyć w konkursie? Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat. Prace muszą być przygotowane przez trzyosobowe zespoły. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe (12–15 lat i 16–18 lat). Co należy zrobić? Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować pracę, pokazującą, w jaki sposób unijne wsparcie pozwoliło im lepiej poznać i zrozumieć inne kultury, obyczaje lub religie, oraz w jaki sposób wiedza ta wpłynęła na ich postawę wobec osób reprezentujących odmienną kulturę, tradycję, czy narodowość. Praca może mieć formę pisemną (esej, wywiad, reportaż), prezentacji multimedialnej bądź fotoreportażu. Prace można nadsyłać do 31 października 2008r. na adres: Centrum Edukacji Obywatelskiej ul. Noakowskiego 10/1 00-666 Warszawa z dopiskiem „Europa wielu kultur” Do pracy zapisanej na CD należy dołączyć formularz zgłoszeniowy, podpisany przez opiekuna grupy. Zwycięzca i nagrody Na zdobywców pierwszego miejsca w obu kategoriach wiekowych czeka wycieczka do Brukseli, połączona ze zwiedzaniem instytucji unijnych. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają cyfrowe aparaty fotograficzne. Lista laureatów zostanie ogłoszona 28 listopada. Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres: comm-rep-waw-konkurs@ec.europa.eu Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Partnerem konkursu jest m.in. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Więcej na www.ec.europa.eu/polska/news/announcements/080901_konkurs_europa_wielu_kultur_pl.htm

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane