W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs "Gdyby wojny nie było" przedłużony

Konkurs "Gdyby wojny nie było" przedłużony
19.11.200822:31

Stowarzyszenie Homo Faber przedłuża termin przygotowywania prac na interdyscyplinarny konkurs w ramach projektu "Gdyby wojny nie było" do 10 grudnia 2008. "Przyjmijmy, że II Wojny Światowej nigdy nie było. Po prostu nie wybuchła. Historia wybrała inny tor, innych ludzi i inne wydarzenia. 1 września 1939 rozpoczął się kolejny rok szkolny dla lubelskich Arciszanek. Poranek był podobno słoneczny, wierni witali dzień w kościołach i cerkwiach, słychać było jak co dzień Szachrit i Jutrznię.
W kilka dni później Józef Czechowicz wolnym krokiem wraz z przyjaciółmi przejdzie od fryzjera do nieodległego zakładu Edwarda Hartwiga, gdzie będą mogli podziwiać fotografie ulicy Szerokiej o świcie. Nie wydarzy się absolutnie nic, co mogłoby zakłócić bieg życia codziennego lublinian. Początek pięknej polskiej jesieni, tej złotej, ciepłej i poetyckiej. Co wydarzyło się przez te niespełna 70 lat? My nie wiemy, ale chcielibyśmy zachęcić mieszkańców miasta do refleksji jak dziś wyglądałby Lublin, gdyby nie doświadczenie II Wojny Światowej. Każdy może w oparciu o wiedzę historyczną przedstawić w określonej formie swoją wizję rozwoju miasta i jego mieszkańców, bo przecież to oni stanowią najważniejszy jego element, nadają mu specyficzny charakter i wygląd. Co miasto traci, a co zyskuje będąc kulturowo jednolite, jak wygląda wschodnia część dziesiątej, czy Katolicki Uniwersytet Lubelski współpracuje z Jesziwą Chachmej Lublin? Przestrzeń do refleksji, domysłów i scenariuszy jest ogromna, a na najciekawsze prace czekają atrakcyjne nagrody. W czasie trwania konkursu będzie można oglądać je na stronie projektu, a po wyłonieniu zwycięzców także w galerii "Gazety Wyborczej"." Koordynatorem projektu jest Mariusz Wakuła mariusz.wakula@hf.org.pl Przewidziane nagrody: Nagroda jury: 5000 zł. Dodatkowo przewidziane jest wyróżnienie w postaci nagrody publiczności - przyznane w głosowaniu internetowym - 1400 zł. Prace mogą mieć dowolną formę (niekoniecznie stricte artystyczną). Szczegółowe informacje na www.hf.org.pl/gdyby Realizację projektu Stowarzyszenie Homo Faber rozpoczęło w lipcu 2008 roku. Koniec planowany jest na grudzień tego roku. Projekt dostał dofinansowanie Miasta Lublin.