W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs "Książka Roku 2022"

Konkurs "Książka Roku 2022"
18.02.202320:55

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ogłasza XVII edycję konkursu na piękną i wartościową książkę dotyczącą regionu lubelskiego. 

Celem konkursu jest promocja dorobku edytorskiego Lubelszczyzny, a zwłaszcza publikacji dotyczących jej historii, tradycji kulturalnych i walorów krajoznawczo-turystycznych. Na konkurs można zgłaszać publikacje naukowe, popularnonaukowe, wspomnienia, przewodniki, wydawnictwa informacyjne i albumy wydane w 2022 r.

Termin zgłaszania prac upływa 29 maja 2023 r. Publikacje należy złożyć w Sekretariacie Biblioteki lub nadsyłać na adres: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Narutowicza 4, 20-950 Lublin z dopiskiem na kopercie „Książka Roku 2022”. 

Prace będą oceniane przez jury konkursowe w trzech grupach tematycznych: 

  1. Lublin;
  2. Lubelszczyzna;
  3. Publikacje wydane przez biblioteki województwa lubelskiego.

Książki z dwóch pierwszych grup będą rozpatrywane w kategoriach: książka o Lublinie/Lubelszczyźnie i wydawnictwo albumowe.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie „Wawrzynów Pawła Konrada” nastąpi 16 czerwca 2023 r.
Wszystkie publikacje będą eksponowane na stronie internetowej Biblioteki oraz na wystawie pokonkursowej.

Książki przyjmują i szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Naukowo-Wydawniczego Biblioteki w godzinach 800-1530 (tel. 81-52- 87 -428).
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej