W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs na grafikę do projektu na 90 rocznicę powstania Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej

Konkurs na grafikę do projektu na 90 rocznicę powstania Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej
10.07.200816:49

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" ogłasza konkurs na grafikę do projektu ,,90 ROCZNICA POWSTANIA RZĄDU LUDOWEGO REPUBLIKI POLSKIEJ - 90 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI". Właśnie rozpoczęła się realizacja projektu poświęconego Tymczasowemu Rządowi Ludowemu Republiki Polskiej. Elementem projektu jest konkurs na kompleksową grafikę do wszystkich "produktów": strona www, przewodnik po Lublinie 1918 r., mural. Nagroda? Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" kupi od zwycięzcy bądź zwyciężczyni projekt i będzie go realizował. Kwota jaką Ośrodek posiada na zakup? 5 000 zł (brutto). Termin składania prac mija 31 sierpnia 2008 r.
Szczegółowy regulamin konkursu Jesienią 2008 r. odbędą się ogólnopolskie obchody 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości te są zazwyczaj adresowane do osób starszych, pamiętających jeszcze tamte wydarzenia, albo do szczególnie zainteresowanych historią. Naszym projektem chcemy doprowadzić do tego, żeby prezentowane treści zostały zauważone także przez ludzi młodych: gimnazjalistów, licealistów i studentów z Lublina. Mając doświadczenie w podobnych projektach (rocznica powstania „Solidarności” - WAGON.LUBLIN.PL, rocznica wprowadzenia stanu wojennego –13.12 RÓWIEŚNICY) chcemy przełożyć ważne historycznie treści na współczesny język młodzieży. Chcemy, by powstała przy tym refleksja była głębsza niż mechaniczne wymienianie dat i nazwisk. Planujemy w okresie do grudnia 2008 przygotować szereg wydarzeń mających skłonić młodzież do aktywnego włączenia się w podejmowane działania. W ramach projektu powstaną m.in. olbrzymie, osadzone w przestrzeni miejskiej graffiti o tematyce związanej z 1918 rokiem, szablony dotyczące 1918 roku na chodnikach, placach, skwerach, „trasa rządu ludowego” - przewodnik-mapa. Seria warsztatów i drobnych działań w sferze publicznej zaowocuje stworzeniem dużego wydarzenia na głównym placu Lublina, pod oknami pałacu, gdzie konstytuował się pierwszy rząd II RP. Więcej szczegółów o projekcie na www.lublin1918.tnn.pl Organizator: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" Współorganizatorzy: Zakład Praw Człowieka Wydział Politologii UMCS oraz Stowarzyszenie Homo Faber

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej