W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs na projekt Centrum Spotkań Kultur rozstrzygnięty

Konkurs na projekt Centrum Spotkań Kultur rozstrzygnięty
20.05.200915:27

Międzynarodowy konkurs na projekt architektoniczny Centrum Spotkań Kultur, które ma powstać w Teatrze w Budowie wygrało lubelskie biuro architektoniczne "Stelmach i Partnerzy".
Konkurs ogłoszony został w listopadzie 2008 roku i dotyczył budynku CSK oraz Placu Teatralnego. Spośród 24 nadesłanych projektów, 9-cio osobowy sąd konkursowy pod przewodnictwem Stanisława Fiszera wybrał projekt Bolesława Stelmacha. Nagrody w konkursie wypłaci Fundacja Moniki i Janusza Palikotów. Zwycięzca dostanie 150 tys. zł. Za drugie miejsce fundacja zapłaci 90 tys. zł, za trzecie 60 tys. zł. Samorząd województwa za miejsca od czwartego do szóstego wypłaci po 20 tys. zł. Prace budowlane rozpoczną się wiosną 2010 roku, a zakończą prawdopodobnie w 2012 roku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane