W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Kultura Enter” - nr 47/48

„Kultura Enter” - nr 47/48
04.10.201223:53

Właśnie ukazał się kolejny numer miesięcznika „Kultura Enter”. Najnowszy numer poświęcony jest głównie zagadnieniu nowego cyrku. Temat niezwykle żywy był podczas wakacji, kiedy w naszym mieście miało miejsce jedno z największych wydarzeń goszczących żonglerów, buskerów i wszelkiej maści kuglarzy - Europejską Konwencję Żonglerską. Mogliśmy wtedy, przez dwa tygodnie, podziwiać młodych ludzi z całej Europy, którzy zjechali do Lublina.
W numerze m.in.: From jugglers to Poland – rozmowa z Ali Close, przewodniczącą The European Juggling Association From jugglers to Lublin – rozmowa z Joanną Reczek i Jakubem Szwedem z Fundacji Sztukmistrze Pasja żonglowania – fragmenty książki Mirosława Urbana i Pawła Fortuny Rewolucja kuglarska – rozmowa z Basem i Julianem Waglewskim, twórcami portalu „kuglarstwo.pl” Zaginanie czasoprzestrzeni – rozmowa z Danielem Chlibiukiem, Wojciechem Sieńko i Markiem Żmudą – kuglarzami Cyrk ratuje kulturę – esej Marcina Skrzypka O budzeniu się fascynacji. Pedagogika cyrku w Polsce – rozmowa Magdaleny Ciechańskiej z Marią Nowicką, wieloletnią propagatorką idei pedagogiki cyrku Pedagogika cyrku w socjoterapii. O grupie cyrkowej „Circus” – rozmowa Magdaleny Ciechańskiej z Anną Adamczyk, pedagogiem cyrku, trenerką KLANZY. Jak uczestnictwo w zajęciach cyrkowych wpływa na członków dziecięcej Grupy Cyrkowej „Heca”? – Ewy Dembek Cyrk wczoraj, dziś… Jutro? – wywiad Katarzyny Piwońskiej z Januszem Sejbukiem, dyrektorem cyrku „Bojaro” Zajawka na teatr Justyny Czarnoty – o cyrkowym projekcie Instytutu Teatralnego Kolejnym, niezwykle ważnym tematem numeru jest także resocjalizacja więźniów w zakładach karnych poprzez kulturę: Aktor wśród wilków – rozmowa z Dariuszem Jeżem, lubelskim aktorem Sceny Prapremier In Vitro, byłym więźniem. Chusteczka Apollinaire’a – reportaż Janusza Milanowskiego Dyrektor więzienia zabił skazanego. Za sprawą mediów 30 tys. funkcjonariuszy polskiej służby więziennej miało powody, by z obawą zacząć myśleć o własnej poczytalności. Żeby plusy nie przysłoniły minusów – rozmowa o pracy w polskiej Służbie Więziennej z Bartoszem Zylikiem, pedagogiem, wychowawcą Działu Penitencjarnego, oficerem prasowym Aresztu Śledczego w Radomiu. Organizacje pozarządowe na rzecz polskiego więźnia oraz Edukacja za kratami – artykuły Patrycji Tymczyszyn Jest też temat białoruski - Cyber-Białoruś: Wiewiórki 2.0: wyszukać i zachować – esej Piotra Okuły-Kułaka Dopóki białoruska kultura będzie żyć w lesie, który może się nawet nazywać lasem 2.0 i lasem start-up, dopóty my będziemy żyć w przedklasowej przestrzeni kulturowej. Nowe media na Białorusi – oczami Aliaksieja Czubata Wikipedia fenomenem XXI wieku – Marka Bernshteina Pełny dostęp do najnowszego numeru internetowego oraz numery archiwalne miesięcznika „Kultura Enter” - na stronie www.kulturaenter.pl.