W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kulturalny Wschód w Lublinie

Kulturalny Wschód w Lublinie
04.03.201112:25

W połowie października odbędzie się w Lublinie Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego. W ciągu trzech dni Lublin będzie gościł ok. 300 osób z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy oraz ekspertów unijnych. W programie wydarzenia znajdą się prelekcje i debaty, warsztaty. Impreza odbywać się będzie w trakcie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.
Celem Kongresu jest wypracowanie zaleceń dla Komisji Europejskiej: pokazanie realnych potrzeb w zakresie kultury krajów objętych Partnerstwem Wschodnim oraz możliwości współpracy. Aby nawiązać kontakty i zachęcić przedstawicieli państw Partnerstwa Wschodniego do przyjazdu na Kongres Lublin wysyła do nich trzyosobową delegację z Warsztatów Kultury. Natomiast w maju odbędzie się mniejsza konferencja przygotowawcza.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane