W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kurs edukatorski w Galerii Labirynt - nabór

Kurs edukatorski w Galerii Labirynt - nabór
19.11.202213:21

Na czym polega praca działu edukacji? Jak przygotować warsztaty edukacyjne dla różnych grup odbiorców i odbiorczyń? Co trzeba wiedzieć, aby oprowadzać po wystawie?

Aby poznać odpowiedzi na te pytania, Galeria Labirynt zaprasza na kurs edukatorski. Zajęcia przybliżą funkcjonowanie działu edukacji w instytucji sztuki współczesnej. Uczestnicy i uczestniczki poznają metody pracy osób edukatorskich, dowiedzą się również, w jaki sposób przygotować warsztaty, a także jak oprowadzać grupy po wystawie, poznają ponadto podstawowe zagadnienia z zakresu dostępności.

Kurs składa się z następujących części:

  • część warsztatowa – dwa stacjonarne pięciogodzinne spotkania teoretyczno-praktyczne (14.01 oraz 15.01.2023 w godzinach 12:00–17:00),
  • część obserwacyjna – obserwacja wybranego wydarzenia edukacyjnego odbywającego się w Galerii Labirynt,
  • część praktyczna – przygotowanie wybranego wydarzenia edukacyjnego dla odbiorców i odbiorczyń Galerii Labirynt.

Szkolenie poprowadzą: Agata Sztorc-Gromaszek (kuratorka programu oraz koordynatorka dostępności Galerii Labirynt), Krystian Kamiński (edukator oraz tłumacz Galerii Labirynt).

Kurs przeznaczony dla osób do 27. roku życia, które studiują lub ukończyły kierunki artystyczne, historię sztuki, animację kultury lub kierunki humanistyczne. Osoby, które pozytywnie ukończą kurs, otrzymają certyfikat.

Kiedy: 14–15.01.2023, godz. 12:00–17:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Nabór na kurs trwa do 18.12.2022 – zgłoszenia poprzez formularz online. Liczba miejsc ograniczona. Informacje dotyczące przyjęcia na kurs zostaną przesłane mailowo do 31.12.2022.
Udział bezpłatny

Dodatkowe informacje: 81 466 59 20 wewn. 23 /