W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„L²” - potęgowanie kultury Lublina i Lwowa

„L²” - potęgowanie kultury Lublina i Lwowa
13.03.200914:41

W dniach 3-5 kwietnia 2009 w Warsztatach Kultury przy ul.Popiełuszki 5 będziemy mieli okazję wzięcia udziału w lubelskiej odsłonie projektu „L²” - potęgowanie kultury Lublina i Lwowa L2. Ideą projektu „L²” jest stworzenie pretekstu do spotkania różnych środowisk twórczych Lublina i Lwowa. Są to przede wszystkim przedstawiciele „młodej”, współczesnej sztuki i kultury.
Bezpośredni kontakt osób o podobnych profesjach ma być pretekstem do wymiany wiedzy, doświadczeń, „know-how” w obszarze twórczym, co w dalszej perspektywie posłuży do budowania kolejnych pomostów i projektów kulturalnych. Oprócz artystów, w projekcie wezmą udział menadżerowie kultury, kuratorzy wystaw, animatorzy, dziennikarze oraz publicyści, reprezentanci organizacji NGO. Tegoroczna, kwietniowa edycja „L2” w Lublinie jest odzwierciedleniem kulturalnego szturmu Lublina na Lwów w listopadzie ubiegłego roku. Projekty, które zostaną przedstawione w Lublinie, w dużym stopniu były zainspirowane poziomymi kontaktami między artystami z Ukrainy i Polski. W prezentacjach weźmie udział około 100 artystów zza wschodniej granicy, co prawdopodobnie stanowić będzie największą prezentację kultury ukraińskiej w Polsce. Przedstawienie ukraińskiego środowiska artystycznego w Lublinie odbędzie się w najnowszej przestrzeni kulturalnej Lublina, czyli w Warsztatach Kultury, składać się będzie z kilku obszarów: * sztuka wizualna została przedstawiona w 10 projektach (malarstwo, instalacje, multimedia, performance, fotografia) z udziałem 20 autorów – w roli głównego kuratora występuje Wołodymyr Kauffman, a autorami są przeważnie młodzi twórcy w najciekawszym okresie swojego bezkompromisowego twórczego wzlotu * blok muzyczny został ukształtowany przez środowisko „JazzClub.Lviv”, które łączy około 200 muzyków; w Lublinie zaprezentują się trzy projekty jazzowe o wyrazistym ukraińskim podłożu etnicznym oraz trzy projekty młodych artystów, którzy pracują w dziedzinie nowych mediów (muzyka elektroniczna i wideosztuka) * teatr reprezentować będzie formacja „ Next Step ” – laureat ubiegłorocznego Festiwalu Sztuki Amatorskiej „Drabyna” oraz Teatr im. Łesia Kurbasa * w przestrzeni publicznej miasta zaprezentowane zostaną działania performatywne, happeningi oraz akcje parateatralne. Projekt realizowany jest w ramach starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Organizatorzy: Lublin Ośrodek Animacji Kultury Centrum Kultury w Lublinie Warsztaty Kultury tel. 081 5360314 e-mail: animacja@ck.lublin.pl Lwów Stowarzyszenie Artystyczne Dzyga tel. (8032) 244-47-79 e-mail: dzygainfo@gmail.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej