W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Łapacz snów oraz wersje komiksowe przepisu na babkę czekoladową

Łapacz snów oraz wersje komiksowe przepisu na babkę czekoladową
16.04.202000:23

W dniu wczorajszym na stronie www oraz Facebooku DDK Czuby Południowe pojawi się tutorial "Łapacz snów" 

W tradycji Indian z Ameryki Południowej łapacz snów był amuletem dobrych snów, wieszano go nad łóżkiem lub nad wejściem. Łapacz snów to okrąg z gałązek, w którym wyplatano spiralną „sieć", mającą za zadanie wyłapywać koszmary. One zaś spływały do ziemi za pomocą „ogonu" składającego się z koralików, piórek lub innych ozdobnych przedmiotów. Dziś uważany jest za amulet szczęścia. Tutorial, pomoże Wam nauczyć się wykonywać trójkątny łapacz snów. 

Na Facebooku Czuby Południowe”pojawłi się przepis na babkę czekoladową w wersji komiksowej.

DDK zaprasza na komiksową wersję przepisu na babkę czekoladową, którą przygotował Michał Szymaniak  – Uczestnik „Warsztatów Komiksowych” w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe”.

Przepis na całoroczną babkę czekoladową według receptury Agaty Szymaniak, domowniczki DDK, oraz na wiele innych potraw słodkich, obiadowych i wegetariańskich znajdziecie w książce „Smaki Węglina”, której pomysłodawczynią była Monika Spuz-Szpos. Swoimi ulubionymi i najsmaczniejszymi przepisami podzieliły się z nami Mieszkanki dzielnicy. To sentymentalne wydawnictwo oprócz przepisów zawiera rodzinne fotografie oraz rysunki wykonane przez uczestniczki projektu i ich dzieci. A wszystko jest zamknięte w grafice wykonanej przez Ludomira Franczaka.

Dzisiaj natomiast na stronie www oraz Facebooku DDK Węglin pojawi się kolejna część audiobooka "Mama Bajopisarka" 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej