W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Laur Bolesława Prusa
16.10.200820:00

Tradycyjnie już, w grudniu, w czasie Lubelskiej Jesieni Literackiej, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody literackiej imienia Bolesława Prusa. O Laur Bolesława Prusa mogą ubiegać się prozaicy wywodzący się z Lubelszczyzny, jak też pisarze tworzący na terenie naszego województwa, którzy w latach 2006-2007 opublikowali tomy powieści, zbiory opowiadań, reportaży, esejów, felietonów, publicystyki. Opublikowane książki należy nadsyłać pocztą do 30 listopada 2008 roku (lub składać osobiście) pod adres:  Muzeum Literackie im. J. Czechowicza , ul. Złota 3, 20-112 Lublin. Książki kandydujące do nagrody  mogą nadsyłać autorzy, wydawnictwa, biblioteki.
Jury powołane przez Lubelski Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich przyzna nagrodę główną: Laur Bolesława Prusa, w tym roku w wysokości 10 000 zł netto. Utwory nagrodzone i wyróżnione zostaną zaprezentowane na uroczystym wieczorze autorskim laureata. Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Lublinie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane