W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Letnie Brzmienia 2023 w Lublinie. Znamy pierwsze gwiazdy

Letnie Brzmienia 2023 w Lublinie. Znamy pierwsze gwiazdy
15.03.202309:05

Nosowska, Vito Bambino, Szczyl, Zalewski i projekt specjalny BABIE LATO na czele Letnich Brzmień 2023 w Lublinie. Dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia odbędzie się w Browarze Perła w Lublinie 21 i 22 lipca. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO. Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl

W line-upie Letnich Brzmień pojawia się Katarzyna Nosowska oraz Krzysztof Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, który bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz. Do programu Letnich Brzmień dołączają też słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia.

BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące artystki młodego pokolenia. 

- Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Muzyką opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska. Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru są utrzymane w letnim klimacie, będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Do line-upu Letnich Brzmień w Lublinie dołączyła także szturmem zdobywająca uznanie Zalia oraz Mery Spolsky a także Kaśka Sochacka. Wystąpi również raper młodego pokolenia – Szczyl.

Na koncertach LemON zaserwuje rockowo–alternatywną mieszankę dźwięków, IGNACY zaproponują subtelne odsłony melodyjnego popu. Doświadczony muzyk znany, choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens, wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra.

W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełen muzyczny repertuar.

Letnie Brzmienia 2023

Letnie Brzmienia 2023 w festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności. Więcej na www.letniebrzmienia.pl.

Organizatorem festiwali Letnie Brzmienia 2023 jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem jest Eventim. Sponsorem głównym jest Browar Perła. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, lubelski.pl, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

Karnety: 

  • 299 zł – REGULAR dostępne do 31.05.2023 (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów
  • 359 zł – FINAL CALL dostępne od 31.05.2023 (godz. 12.00)

Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 r. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.