W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelska Wioska Wielokulturowa

Lubelska Wioska Wielokulturowa
12.03.200914:29

Afrykańskie chaty, indiańskie tipi i namioty czeczeńskich uchodźców. Koncerty muzyki z różnych stron świata, występ afrykańskiego zespołu Bongo Bongo i czeczeńskiej grupy Dzieci Wajnach. Warsztaty na temat praw człowieka oraz spotkania z misjonarzami, projekcje filmowe, nauka tańców latynoamerykańskich, plenerowe wystawy i degustacja kaukaskich potraw. To wszystko będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas Lubelskiej Wioski Wielokulturowej.
Impreza odbędzie się 16 i 17 czerwca na lubelskim placu Po Farze. Lubelska Wioska Wielokulturowa 2008 to festyn plenerowy zorganizowany z okazji Dnia Uchodźcy, który przypada 20 czerwca. W ramach festynu prowadzone będą warsztaty na temat wielokulturowości oraz prezentacje krajów, z których uciekają uchodźcy. Mowa będzie również o problemach ludzi żyjących w krajach, gdzie nie ma swobód obywatelskich. Nie zabraknie też promocji bogactwa kulturowego, które wnoszą w życie naszego miasta i kraju sami uchodźcy. Jednocześnie zaprezentowane zostaną działania Centrum Wolontariatu w pracy z uchodźcami, wypracowane w ramach projektu „Edukacja dla Integracji – Partnerstwo na rzecz Uchodźców" realizowanego w ramach IW EQUAL. Ideą przyświecającą organizatorom jest też chęć pobudzania społecznej świadomości mieszkańców na temat problemów krajów niedemokratycznych w wymiarze globalnym oraz integracja uchodźców ze społecznością miasta i budowanie dialogu międzykulturowego. Zapraszają: Centrum Wolontariatu, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, Moje Miasto Lublin, Telewizja Lublin i Polskie Radio Lublin. PROGRAM LUBELSKIEJ WIOSKI WIELOKULTUROWEJ 16 czerwca (poniedziałek) 12.00 Inauguracja - działania edukacyjne - warsztaty na temat uchodźstwa - warsztaty na temat praw człowieka - wystawy - projekcje filmowe przygotowane przez UNHCR i Polską Akcję Humanitarną - gry i zabawy dla dzieci 15.00 Havana Dance Academy – pokaz i nauka tańców latynoamerykańskich 16.30 Warsztaty bębniarskie – Ricky Lion 17.30 Dzieci Wajnach – koncert kultury czeczeńskiej 18.00 Ricky Lion i Bongo Bongo – koncert afrykańskiej grupy 19.30 Muzyka Świata – plenerowe party - DJ YA-NECK 17 czerwca (wtorek) 10.00 rozpoczęcie działań edukacyjnych - warsztaty na temat uchodźstwa - warsztaty na temat praw człowieka - spotkania z misjonarzami - wystawy - projekcje filmowe przygotowane przez UNHCR i Polską Akcję Humanitarną - gry i zabawy dla dzieci - pokazy cyrkowe Szkolnej Grupy Cyrkowej z SP nr 29 15.00 Salam Alejkum – koncert kultury czeczeńskiej - nauka czeczeńskiego tańca LEZGINKA - degustacja potraw kuchni kaukaskiej - spotkania z uchodźcami 16.00 Gest solidarności z uchodźcami z udziałem m.in. szefa Urzędu ds. Cudzoziemców, przedstawiciela UNHCR, władz miasta, misjonarzy i organizacji pozarządowych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane