W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin jako „Książka do pisania”. Premiera niezwykłej publikacji 12 września

Lublin jako „Książka do pisania”. Premiera niezwykłej publikacji 12 września
06.09.201823:12

12 września na Sali Czarnej w Bramie Grodzkiej odbędzie się premiera publikacji „Książka do pisania. Lublin” Wydawnictwa Austeria przygotowanej we współpracy z Miastem Lublin i Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Na „Książkę do pisania” składają się fragmenty poezji i prozy poświęconej Lublinowi oraz zdjęcia autorstwa Edwarda Hartwiga, a także strony puste, przeznaczone do zapisania przez czytelników. Każdy z nas codziennie dopisuje do miasta swoją historię. Każdy nowy budynek, każdy plac, ulica czy park są jak kolejne strony w księdze miasta. Miasto jest książką do pisania. Lublin jest księgą, która czeka na swoich kronikarzy.

W spotkaniu wezmą udział: Ewa Hartwig-Fijałkowska i Jarosław Cymerman, poprowadzi je Joanna Zętar.

"Książka do pisania. Lublin" została wydana w ramach lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości "Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność".

Seria "Książki do pisania" to książki-notesy poświęcone miastom i ludziom. Dotychczas w serii opublikowano książki poświęcone między innymi: Krakowowi, Budapesztowi i Jerozolimie. Do lubelskiej "Książki do pisania" fragmenty utworów Julii Hartwig, Isaaca Bashevisa Singera, Andrzeja Struga czy Nelly Sachs wybierał Przemysław Skrzyński. Fragmenty odnoszą się do obrazu Lublina ostatniego stulecia, pomiędzy 1918 a 2018 rokiem. "Książkę" ilustrują kadry zdjęć Edwarda Hartwiga pokazujące zarówno przedwojenny jak również powojenny Lublin.

Podróż przez kraj czy przez krainę umysłu – co to ma za znaczenie? Notuj rzeczy, które widzisz i których nie widzisz. Puste miejsca wypełniaj możliwościami. Szukaj natchnienia w najdoskonalszym świecie wyobraźni, podejmuj pełną głębi grę wędrowca, filozofa i artysty, który żyje w każdym z nas. Ciesz się wyobrażeniem własnego wymyślonego miejsca. Naszkicuj krajobraz, florę i faunę, deklarację własnego najintymniejszego domowego ogniska. Wyczaruj przygody. Załóż dziennik snów. Otwórz się na nową hipotezę lub wiersz, na swój nowy wynalazek, nowy wspaniały pomysł. Niech to będzie coś niezwykłego, coś zaczarowanego, coś, w co się da uwierzyć, coś twojego. Wytycz drogę wstecz i drogę naprzód. A potem narysuj mapę, która pozwoli ci tę trasę zapamiętać. No bo do czego jest książka do pisania?

Michelle Root-Bernstein

Więcej o serii "Książki do pisania" na stronie Wydawnictwa Austeria: http://austeria.eu/
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Termin: 12 września 2018 r., godz. 17:00
Miejsce: Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane