W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin nawiązuje współpracę z Instytutem Książki

Lublin nawiązuje współpracę z Instytutem Książki
16.01.201314:00

List intencyjny o współpracy Miasta Lublin z Instytutem Książki podpisali wczoraj: Krzysztof Żuk - Prezydent Lublina, Grzegorz Gauden - dyrektor Instytutu oraz Piotr Tokarczuk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. List stanowi realizację założeń miasta z konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
- Ten list to realizacja założeń miasta z konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Już wtedy chcieliśmy, by Lublin nawiązał współpracę z narodowymi instytucjami kultury. Po Instytucie Adama Mickiewicza i Narodowym Instytucie Audiowizualnym przyszedł czas na Instytut Książki - powiedział podczas konferencji prasowej Prezydent Krzysztof Żuk. Fragmenty listu intencyjnego: Sygnatariusze niniejszego Listu, rozumiejąc znaczenie kultury dla rozwoju każdej społeczności oraz każdego człowieka, dostrzegając celowość podejmowania działań służących kształtowaniu i zaspokajaniu potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych mieszkańców Miasta Lublin postanawiają zjednoczyć wysiłki na rzecz realizacji inicjatywy zmierzającej do popularyzacji literatury i czytelnictwa w ramach krajowej polityki kulturalnej a także realizacji celów strategicznych polityki kulturalnej Miasta Lublin. Podjęty wspólnie wysiłek stanie się kolejnym działaniem przyczyniającym się do rozwoju i kształtowania kultury w Lublinie oraz współpracy z narodowymi instytucjami kultury odpowiadającymi wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego za politykę kulturalną na szczeblu krajowym. Sygnatariusze niniejszego Listu deklarują także dążenie do osiągnięcia określonych w Liście Intencyjnym celów służących zwróceniu uwagi mieszkańców Lublina na rolę książki i czasopisma w upowszechnianiu tekstów literackich, wiedzy literaturoznawczej i językoznawczej oraz podkreśleniu ich znaczenia w przygotowaniu do odbioru, rozumienia i aktywnego uczestnictwa w kulturze, kształtując kompetencje kulturowe, budując kapitał społeczny a także podnosząc jakość życia mieszkańców Miasta Lublin. Źródło: www.um.lublin.eu