W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

maat festival – border line 2013

maat festival – border line 2013
03.07.201300:16

5 lipca o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu rozmów z rezydentami ‚maat festival – border line 2013’ dokumentowane przez Patrycję Płanik, podczas którego kurator programu Tomasz Bazan będzie rozmawiał z Anną Steller o tańcu, ciele, tym co jest, a co nie jest tańcem
oraz jaka jest kondycja polskiego tańca współczesnego w Polsce. Dokument zbierający wypowiedzi wszystkich tancerzy będziemy mogli zobaczyć finalnie w grudniu 2013. Spotkanie tym razem odbędzie się w kawiarni ‚Kawka’ w Lublinie na ul. Okopowej 9.
Anna Steller: tancerka, performerka i choreograf. Na scenie występuje od 1993 roku. Od 1993 roku tańczy w Gdańskim Teatrze Dada von Bzdulow. Od 2003 roku współpracuje z Teatrem Patrz Mi Na Usta. Gościnnie występowała w Teatrze im. Gombrowicza w Gdyni i Teatrze Wybrzeże. W 2005 roku współzałożyła zespół Good Girl Killer. Obecnie w zespole tworzy wraz z Magda Jędrą. W ostatnim czasie Anna Steller zrealizowała performensy: ”Przemieszczenie” w CSW “Łaźnia”, “Nieubłagane piękno katastrofy”na wernisaż wystawy Telling the Baltic, Karlskrona 2012, Kronika Audiologiczna (2011) – finisaż wystawy sztuki kobiecej “Łaźnia Damska” – wraz z Magdą Jedrą: Lotta I Gula, Le Sni (2010, 2011) Festiwal “Transvizualia”, Tożsamość miejsca na Festiwalu Grassomania w Galerii Miejskiej w Gdańsku (2009), Dziewczynki w czerwonych buciakach na Festiwalu”Streetwaves”. Od wielu lat tworzy spektakle taneczne, akcje performance oraz performance typu site specific. Swoje spektakle prezentowałam.in. w Arts Station Foundation w Poznaniu (2009), Maat Festiwal w Lublinie (2011), Malta Festiwal w Poznaniu (2007, 2008), L1 Contemporary Dance Festiwal w Budapeszcie (2011),“Body-Mind” Warszawa (2005), “Heineken Open’er” w Gdyni (2005), “Four Days” w Pradze (2007). W 2003 roku otrzymała stypendium Dance Web na festiwalu Tańca Impulstanz w Wiedniu. Jest laureatką Nagrody specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej (2012) oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców za spektakl “Good Girl Killer”(2007). Od 2011 roku prezentuje swoje akcje performance w Centrum sztuki Współczesnej “Łaźnia” w Gdańsku. Od wielu lat bierze udział w projektach międzynarodowych. Współpracowała m.in. z teatrem 7273 z Genewy, Mariolą Brillowską (Hamburg), Nigelem Charnockiem w projekcie HAPPY. Rok 2013 jest momentem przełomu w formule programu kuratorskiego ‘maat festival’: przekształca się on w międzynarodowy program rezydencyjny i staję się niejako “domem tańca”, w którym spotykać się z zaproszonymi artystami będziemy mogli przez cały rok – tym sposobem staje się pierwszym w Polsce rezydencyjnym festiwalem w takim wymiarze. Jego program realizowany jest w postaci rezydencji artystycznych rozciągniętych na przestrzeni całego roku z finałem w grudniu 2013. Wyjątkowości temu programowi dodaje fakt, że podobnej tak rozbudowanej formy w Polsce nie sposób znaleźć. Każdorazowo obok rezydencji artystycznej powstaje fabularyzowany dokument filmowy dotyczący postaci danego twórcy – w końcowym zamierzeniu powstaną dzięki temu unikatowe materiały filmowe.