W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Makbet według Leszka Mądzika

Makbet według Leszka Mądzika
10.06.201009:59

W piątek odbędzie się premiera spektaklu "Makbet" wyreżyserowanego przez twórcę Sceny Plastycznej KUL. Leszek Mądzik został zaproszony przez Teatr im. Juliusza Osterwy do wyreżyserowania arcydramatu Szekspira. Napięcie trwać będzie od pierwszej do ostatniej minuty, bo inscenizator, jak mówi, nie lubi sytuacji rozpoczynających się powolnie i osiągających apogeum dopiero w finale.
Mądzik tak przedstawia swoją wizję spektaklu: "Nie interesuje mnie „Makbet” w kategorii samego odczytywania tekstu. Jestem lojalny wobec materii dramatu, ale przede wszystkim szukam obrazu. Rozwiązań najlepszych dla spektaklu, a nie dla realizacji poszczególnych scen. Chcę , żeby spektakl popłynął obrazami, które mają zdolność ruchu, dynamikę. To będzie „Makbet” żywiołów: zmysłowy, pulsujący, rytmiczny, wręcz narkotyczny w nasileniu emocji takich jak zazdrość, żądza władzy, miłość, strach. Przedstawienie wciągnie widza w swój mikrokosmos „wprost z ulicy. Siły zła już od progu teatru rozpoczną swój opętańczy taniec." Leszek Mądzik. – inscenizator. Andrzej Zarycki – muzyka. Zofia de Ines – kostiumy. Ich wspólna wizja „Makbeta” ma pokazać uniwersum człowieka, a nie dobudowywać mu epokę. Premiera odbędzie się 11 czerwca, w piątek, o godz. 19:00 w Teatrze im. Juliusza Osterwy (ul. Gabriela Narutowicza 17)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane