W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Marcowa "kulturaenter.pl"
12.03.201114:57

Najnowszy, marcowy numer miesięcznika wymiany idei "kulturaenter.pl" jest już dostępny w internecie. W tym miesiącu można przeczytać m. in. o przyszłości Lublina w kontekście starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w artykule „Lęk przed przyszłością. Myślarnia pierwsza” oraz artykuł medioznawcy Piotra Celińskiego o laboratoriach medialnych : „Medialab? Obowiązek a nie zbytek”.
Oprócz tego: - tekst Ewy Łączyńskiej: „Mościce – niewidzialne miasto” - Adriana Świątek o emigracyjnym okresie Teatru Ósmego Dnia w tekście: „Teatr Ósmego Dnia. W drodze do mitycznej krainy Śródziemnomorza…” - „O innym życiu spektaklu, którego mieszkańcy Mińska mają już dość” w artykule Julii Szauczuk „Teatr w niewoli” - tekst Matyldy Małeckiej: „Przyciąganie przeciwieństw. Analiza filmu Claudii Llosy „Madeinusa” w oparciu o teorie karnawałowe” - Mychajło Minakow podsumowuje wydarzenia na Ukrainie w roku 2010 w artykule „Pokora wobec wschodnioeuropejskiego losu” - rozmowa z Michałem Stanowskim o terapii sztuką: „Traktować indywidualnie” - dwa teksty Anny Książek dotyczące Afryki „Przekroczyć granice” i „Polskie marzenia o Afryce” - o kształtowaniu się społeczeństwa obywatelskiego pisze Marcin Wociór w tekście: „W rozkroku. Między homo sovieticus a świadomym społeczeństwem Kazachstanu” Cały numer dostępny pod adresem www.kulturaenter.pl.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej