W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mateusz Nowak na festiwalu w Nowym Jorku

10.11.201708:59

11 listopada lubelski monodramista zagra monodram "Od przodu i od tyłu" na Międzynarodowym Festiwalu "United Solo" w Nowym Jorku. Prezentacja spektaklu odbędzie w Theatre Row przy 42. Ulicy.

Festiwal "United Solo" jest największym na świecie wydarzeniem prezentującym teatr jednego aktora. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowanych zostanie 88 monodramów. Wystąpią aktorki i aktorzy z: Australii, Austrii, Cypru, Etiopii, Holandii, Indii, Kanady, Korei Północnej, RPA, Rosji, Rumunii, Słowenii, Szkocji, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Ponadto zaprezentowanych zostanie 65 spektakli w wykonaniu monodramistek i monodramistów ze Stanów Zjednoczonych. "Od przodu i od tyłu" będzie jedynym spektaklem prezentowanym przez polskiego wykonawcę.

http://unitedsolo.org/us/fromfrontandfrombehind-2017/

Monodram "Od przodu i od tyłu" powstał w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin w 2013 roku. Dotychczas spektakl prezentowany był dwadzieścia razy podczas zagranicznych festiwali i występów gościnnych w: Albanii, Armenii, Czechach, Kosowie, Kuwejcie, Mongolii, Niemczech i Turcji oraz na: Cyprze, Litwie, Słowacji (Koszyce, Nowa Wieś Spiska, Preszow i Trenczyn) i Ukrainie (Charków, Iwano-Frankiwsk, Kijów, Kołomyja, Lwów, Łuck). Za spektakl Mateusz Nowak otrzymał pięć międzynarodowych i kilkanaście krajowych nagród teatralnych.
Udział w festiwalu jest możliwy dzięki Stypendium wyjazdowemu Prezydenta Miasta Lublin oraz wsparciu finansowemu Instytutu Adama Mickiewicza.

"Od przodu i od tyłu" na podstawie rozprawy doktorskiej Karola Zbyszewskiego "Niemcewicz od przodu i tyłu"
scenariusz: Stanisław Miedziewski i Mateusz Nowak 
tłumaczenie - Andrzej Kępski
reżyseria - Stanisław Miedziewski 
kostium - Magdalena Franczak 
wykonanie - Mateusz Nowak

 

Powiązane:

Mateusz Nowak

Wydarzenia polecane