W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Medal Prezydenta Miasta Lublin dla Witalii Sosnowskiej

Medal Prezydenta Miasta Lublin dla Witalii Sosnowskiej
07.03.201710:59

W dniu 5 marca 2017 roku Witalia Sosnowska, seniorka z Lublina, została odznaczona Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk odznaczył Witalię Sosnowską "w uznaniu dla znaczących osiągnięć w dziedzinie sztuki żywego słowa, z podziękowaniem za podejmowanie wielu cennych inicjatyw społecznych i kulturalnych na rzecz środowiska lokalnego oraz promocję Miasta Lublin jako przestrzeni otwartej i przyjaznej seniorom".
To honorowe wyróżnienie zostało przyznane podczas "Benefiksu z Węglina", czyli jubileuszu pracy artystycznej Witalii Sosnowskiej. Wydarzenie odbyło się w Dzielnicowym Domu Kultury "Węglin", gdzie Laureatka bierze udział w "Warsztatach Słowa" prowadzonych przez Mateusza Nowaka oraz "Spotkaniach Teatralnych dla Seniorów", które prowadzi Teresa Filarska.

Witalia Sosnowska do dnia dzisiejszego wzięła udział w szesnastu konkursach recytatorskich, zdobywając jedenaście nagród i trzy wyróżnienia na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Lublin za znaczące osiągnięcia w dziedzinie recytacji i sztuki żywego słowa oraz Stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. Była bohaterką programów i projektów społecznych: "Lublinianie inspirują Lublinian" i "Twarze Lublina" oraz programu telewizyjnego red. Anny Dudy-Gocel "Historie szczęśliwe" (TVP Lublin). Członkini Stowarzyszenia Małych Braci oraz absolwentka "Szkoły SuperBabć" w Lublinie. Bywalczyni Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów w Lublinie.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej