W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasta Międzykulturowe w Lublinie

Miasta Międzykulturowe w Lublinie
12.08.200916:02

W dniach 14-15 sierpnia w Lublinie będzie miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli Rady Europy i miast uczestniczących w programie „Miasta Międzykulturowe”.
Lublin jako jedyne miasto z Polski został wybrany do udziału w fazie pilotażowej programu, co było efektem wizyty w mieście przedstawicieli Departamentu Kultury i Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego Rady Europy, która miała miejsce pod koniec stycznia 2008 roku. Celem programu jest wzmocnienie i wspieranie działań społeczności lokalnych w celu lepszego wykorzystania ich różnorodności kulturowej. Tym razem do Lublina przyjadą przedstawiciele 6 z 12 miast biorących udział w projekcie. Będą to: Iżevsk, Berlin Neukölln, Neuchâtel, Melitopol, Tilburg, Oslo. Ponadto odwiedzą nas eksperci Rady Europy i Irena Guidikova, koordynatorka programu. Program wizyty obejmuje m.in.: 14 sierpnia, godz. 10.30 – 16.30 - sesja poświęcona międzykulturowości, sala konferencyjna Lubelskiego Towarzystwa Naukowego, pl. Litewski 2 15 sierpnia – spacer po wielokulturowym Lublinie Goście odwiedzą m.in. Jesziwę Chahmej, Katedrę Prawosławną przy ul Ruskiej, Kościół Ewangelicki Ponadto w programie jest m.in. wizyta na KUL-u, w Muzeum Na Majdanku, Muzeum Lubelskim i Ośrodku Brama Grodzka Teatr NN.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane