W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne
02.07.201017:11

Od 3 do 7 lipca już po raz 25 Lublin i Nałęczów gościć będzie uczestników Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Impreza, która zrodziła się przed laty ze wspólnej inicjatywy lubelskich zespołów pieśni i tańca jest obecnie jednym z najstarszych i najważniejszych festiwali w Polsce
organizowanych pod auspicjami CIOFF /Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Podczas festiwalu wystąpią grupy taneczne i muzyczne z Kenii, Paragwaju, Izraela, Bułgarii, Litwy, Ukrainy, Hiszpanii, Indii, Nepalu, Czech, Holandii, Rosji oraz zespoły lubelskie. Organizatorem Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych im. Ignacego Wachowiaka jest Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im.W. Kaniorowej. Cały program można zobaczyć na stronie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane