W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miejsce Hartwigów i Widzącego z Lublina | Lublin 700

Miejsce Hartwigów i Widzącego z Lublina | Lublin 700
29.03.201722:39

29 marca rozpoczynamy kolejny tydzień tematyczny w ramach Sezonu „Przeżywaj historię” pod hasłem „Miejsce Hartwigów i Widzącego z Lublina”.

Z okazji obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich, w dniach 29 marca-4 kwietnia, zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie wystawy „Lublin. Pamięć Miejsca”, którą można oglądać w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Wystawa „Lublin. Pamięć Miejsca” poświęcona jest przedwojennemu Lublinowi. W miejscu, w którym przez lata były domy, synagogi i ulice, jest teraz wielki parking, nowe domy i droga szybkiego ruchu. Duża część tego terenu została pokryta betonową nawierzchnią, pod którą – razem z fundamentami dawnych żydowskich budynków – została schowana pamięć o tych, którzy kiedyś tu mieszkali. Wystawa została zbudowana jak wnętrze archiwum, dlatego ważnym elementem tworzącym jej charakter są metalowe regały z tysiącami segregatorów. Integralną część wystawy stanowi kilkanaście stanowisk komputerowych, pozwalających na przeglądanie zawartości baz danych (ikonografii, Historii Mówionej, tekstów). Przechodząc przez wystawę, oglądamy setki zdjęć, słuchamy wykreowanych dźwięków przedwojennego miasta. Jednocześnie, w ułożonych na półkach segregatorach, możemy przeczytać informację o konkretnych domach i ulicach.

Terminy bezpłatnych wejść na wystawę „Lublin. Pamięć Miejsca” / Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” / ul. Grodzka 21, Lublin

  • 29 marca (środa), godz. 14.00
  • 30 marca (czwartek), godz. 14.00
  • 31 marca (piątek), godz. 14.00
  • 3 kwietnia (poniedziałek), godz. 14.00
  • 4 kwietnia (wtorek), godz. 14.00

Rezerwacje: / 81 532 58 67

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej