W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miejski Aktywator Młodzieżowy - nabór

Miejski Aktywator Młodzieżowy - nabór
22.03.201823:14

Fundacja Sempre a Frente serdecznie zaprasza do udziału w projekcie „Miejski Aktywator Młodzieżowy”, realizowanym w ramach zadania publicznego „Miasto Kultury” oraz z okazji lubelskich obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918 – 2018. Inspiruje nas Wolność”, przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

W ramach projektu zapraszamy młodzież z Lublina do tworzenia mini-inicjatyw lokalnych realizowanych w okresie maj-listopad 2018.

Z każdej ze szkół przy pomocy nauczycieli/ pedagogów, zostanie wytypowana jedna grupa projektowa (10 osób w wieku 14-18 lat), która otrzyma kompleksowe wsparcie przy realizacji mini-inicjatywy na temat dotyczący obchodów 100-lecia niepodległości Polski, ze szczególnym uwzględnieniem jej lubelskiego wymiaru i lubelskich obchodów.

Na realizację projektu każda grupa otrzyma środki w wysokości 1000 zł do wykorzystania na wszelkie niezbędne przy realizacji inicjatyw materiały.

Uroczystym podsumowaniem projektu będzie Młodzieżowy Festiwal Niepodległości, który odbędzie się na jesieni w Trybunale Koronnym w Lublinie i uczestnicy Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego będą honorowymi uczestnikami tego wydarzenia.

Co trzeba zrobić aby wziąć udział w projekcie?

Zainteresowane grupy młodzieży będą mogły skorzystać ze spotkań informacyjnych, podczas których zostanie zaprezentowana idea mini projektów oraz zasady uczestnictwa w Miejskim Aktywatorze Młodzieżowym.

Szczegółowy scenariusz spotkań dobierany będzie do specyfiki konkretnej grupy (wg wstępnej rozmowy z pedagogami i osobami wspierającymi oraz zgłaszanych potrzeb przez młodych ludzi). Wybór 5 grup projektowych zostanie dokonany na podstawie zgłoszeń zbieranych podczas spotkań informacyjnych.

Każda grupa następnie zostanie odpowiednio przygotowana do realizacji własnych inicjatyw poprzez udział w obowiązkowych warsztatach. Podczas realizacji i przygotowań do mini-projektów, grupy będą wspierane przez mentora i chętnych nauczycieli oraz pedagogów zaangażowanych w projekt.

Zapraszamy do umawiania się na spotkania informacyjne w szkołach do 30 marca 2018 roku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane