W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miłosz Bachonko z Lublina - zwycięzcą Międzynarodowego Talent Show Virtuosos V4+

Miłosz Bachonko z Lublina - zwycięzcą Międzynarodowego Talent Show Virtuosos V4+
21.12.202113:04

Miłosz Bachonko - uczeń Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie z klasy akordeonu prof. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak - został zwycięzcą Międzynarodowego Talent Show Virtuosos V4+ 2021.

Miłosz Bachonko – dwunastoletni akordeonista, kompozytor, laureat międzynarodowych konkursów akordeonowych. Grę na akordeonie Miłosz rozpoczął w wieku 5 lat. W tym też czasie powstają Jego pierwsze kompozycje. Zdobywca dwudziestu czołowych miejsc oraz nagród Grand Prix w konkursach oraz festiwalach akordeonowych za granicą m.in.: Art-Duo Music Festival w Pradze /Czechy/; Czech Online Accordion Competition w Ostravie; Accordion Players “Concord of Sounds” /Łotwa/, Accordion Competition “Vilnius 2021” /Litwa/ oraz w kraju m.in.: w Kielcach, Suwałkach, Sanoku, Wieliczce, Lublinie.

W 2020 roku Miłosz Bachonko uzyskał nagrodę Grand Prix i zaproszenie do udziału w koncercie w najbardziej prestiżowej sali koncertowej na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku w ramach International Music Talent Competition Spring 2020, organizowanym przez American Protégé Music Competitions w Nowym Jorku. Młody akordeonista ma na swoim koncie ponad 50 koncertów solowych na scenach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Wielkim sukcesem jest zwycięstwo w piątej edycji Virtuosos V4+ 2021 - telewizyjnym talent show muzyki klasycznej.

Virtuosos V4+ to program, w którym rywalizują utalentowani wykonawcy muzyki klasycznej. W programie bierze udział najzdolniejsza młodzież z krajów Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech, Węgier i Słowacji, a także gościnnie z Chorwacji. Celem jest promocja muzyki klasycznej i dzielenie się tradycjami krajów Europy Środkowej. W jury zasiedli: Erika Miklósa, Alicja Węgorzewska, Gabriela Boháčová, Petar Čulić oraz Peter Valentovič. Międzynarodowemu gremium Jury przewodniczył Plácido Domingo.

Wydarzenia polecane