W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Misterium Światła i Ciemności

Misterium Światła i Ciemności
13.03.200821:12

W nocy z 16 na 17 marca 1942 roku rozpoczęła się akcja likwidacji getta na lubelskim Podzamczu. Noc ta jest przyjmowana jako początek "Akcji Reinhard" czyli zagłady Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa. W związku z tą datą zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Misterium Światła i Ciemności - symbolicznego oddania czci pamięci ofiar holocaustu.
16 marca od godz. 17:30 będziemy przywracać pamięć o żydowskich mieszkańcach Lublina wyczytując publicznie ich ocalałe imiona i nazwiska. Przyjdź i przeczytaj przynajmniej jedno. O godz. 18:30 na terenie byłej dzielnicy żydowskiej na Podzamczu zgasną światła. Po obu stronach Bramy Grodzkiej powstaną dwie symboliczne przestrzenie - światła i ciemności, życia i zagłady.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane