W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Monodram Mateusza Nowaka "Od przodu i od tyłu" w Wiedniu

14.05.201819:41

W najbliższy piątek lubelski monodramista zaprezentuje się w Polskiej Akademii Nauk - Stacji Naukowej w Wiedniu.

Występ odbędzie się na zaproszenie Stowarzyszenia Wiener – Krakauer Kultur – Gesellschaft. Pani Zofia Beklen - prezeska Stowarzyszenia w 2017 roku otrzymała z rąk Prezydenta Krzysztofa Żuka Medal 700-lecia Miasta Lublin w dowód uznania jej działań w zakresie promocji kultury polskiej w Wiedniu oraz współpracy z Lublinem.

Spektakl "Od przodu i od tyłu" powstał w 2013 roku w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin. Scenariusz spektaklu inspirowany jest rozprawą doktorską Karola Zbyszewskiego "Niemcewicz od przodu i tyłu". Reżyserem spektaklu jest Stanisław Miedziewski.

Będzie to kolejne zagraniczne wystawienie monodramu Mateusza Nowaka. Dotychczas prezentował go podczas festiwali oraz występów gościnnych w: Albanii, Armenii, Czechach, Kuwejcie, Macedonii, Mongolii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych (Filadelfia, Nowy Jork) i Turcji oraz na Białorusi (Miński, Mohylew), Cyprze, Litwie, Słowacji (Koszyce, Preszow, Spiska Nowa Wieś, Trenczyn) i Ukrainie (Charków, Iwano-Frankiwsk, Kijów, Kołomyja, Lwów, Łuck). Zdobył za niego również pięć międzynarodowych nagród i kilkanaście krajowych.

 

Powiązane:

Mateusz Nowak