W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Monodramy Mateusza Nowaka na Słowacji

08.09.201822:30

W przyszłym tygodniu lubelski monodramista zagra dwukrotnie na Słowacji.

Monodram "teatralność", którego premiera miała miejsce w 2011 roku zostanie pokazany gościnnie w Divadlo Kontra w Nowej Wsi Spiskiej.
Z kolei "Żertwa" spektakl, który powstał w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin w 2016 roku, został zaproszony do udziału w 24. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Jednego Aktora "Sam na javisku" w Trenczynie.

W festiwalu weźmie udział jedenaście monodramistek i monodramistów z Albanii, Czech, Francji, Macedonii i Słowacji. Mateusz Nowak będzie jedynym reprezentantem Polski. To już drugi występ Mateusza Nowaka na tym festiwalu. W 2016 roku zagrał tam monodram "Od przodu i od tyłu".

"teatralność"
na podstawie fragmentów tekstów Bernarda Marie Koltesa, Łukasza Rippera i Michała Walczaka
scenariusz i wykonanie - Mateusz Nowak
reżyseria - Stanisław Miedziewski
dźwięk - Maciej Sierosławski

"Żertwa"
na podstawie wspomnień Piotra Woźniak "Zapluty karzeł reakcji" oraz utworów Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" i "Śniła się zima"
scenariusz - Stanisław Miedziewski i Mateusz Nowak
wykonanie - Mateusz Nowak
reżyseria - Stanisław Miedziewski
charakteryzacja - Agnieszka Adamczewska
nagranie audio - Konrad Biel
kostium - Magdalena Franczak
światło - Marcin Kabat Kowalczuk
dźwięk - Łukasz Szulc
 

Powiązane:

Mateusz Nowak

Wydarzenia polecane