W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Muzeum na Majdanku nagrodzone

29.10.201911:40

Nowy logotyp Państwowego Muzeum na Majdanku został doceniony w IV edycji przeglądu Muzeum Widzialne.

Podczas uroczystej gali w Muzeum Miasta Gdyni przedstawiciele Muzeum odebrali III nagrodę w kategorii „Identyfikacja muzeum”. W ten sposób jury doceniło nowoczesne, proste w formie, a jednocześnie wieloznaczne logo Muzeum. Zmiana nastąpiła po ponad dekadzie funkcjonowania znaku z charakterystycznym Pomnikiem-Bramą. Przez ten czas zmienili się jednak odbiorcy i potrzeby muzeum. Logo jest często pierwszym kontaktem  z instytucją. Pragniemy, aby nowo zaprojektowany znak zachęcał do poznania Muzeum – jego działalności, misji i trudnej historii miejsca po obozie, ale też budował bezpośrednie skojarzenie z instytucją. Logotyp łączy trzy miejsca dotknięte tragiczną historią II wojny światowej. Oprócz Muzeum na Majdanku posługują się nim również jego oddziały: Muzeum i Miejsce Pamięci w Bełżcu oraz Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze.

Założeniem projektu Muzeum Widzialne, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów (NIMOZ), jest popularyzacja najlepszych systemów identyfikacji wizualnej i rozwiązań graficznych wdrożonych przez muzea, a także promowanie wiedzy i rozwiązań z obszaru budowy marki i działań wizerunkowych.