W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Muzyczny styczeń w Centrum Kultury

11.01.201907:32

Styczeń w Centrum Kultury to duża dawka muzyki. Na scenie CK będzie różnorodnie: usłyszymy muzykę improwizowaną z wielokulturowym tłem, nowoczesny jazz oraz brzmienia w stylu vintage.

11 stycznia usłyszymy grupę HUM, która przyjeżdża do Polski po raz drugi, tym razem z premierą debiutanckiej. To nowatorski kwartet pełen świeżych osobliwości młodego pokolenia, łączący muzyków z różnych kontynentów. Słowiańska melancholia i południowoamerykańska pasja spotyka się tu ze szwajcarską precyzją i germańskim wyczuciem formy. Zespół wygrał prestiżowy konkurs BeJazz TransNational 2018 podczas tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu BeJazz w Bernie w Szwajcarii. 
Miłośników jazzowej improwizacji i zręcznego łączenia wielu stylów ucieszy koncert Jerzego Małka z zespołem Black Sheep. Punktem wyjścia nowego projektu trębacza były innowacyjne rytmy inspirowane najnowszymi trendami współczesnej muzyki. Zespół łączy elementy nowoczesnego jazzu z hip-hopem i rockiem alternatywnym, co składa się na nieposkromioną, jazzową improwizację. 
Ostatni weekend stycznia otworzy koncert Cheap Tobacco. To wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintage’owego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszej bluesowej wokalistki w Polsce. Grupa zaprezentuje materiał z nowej płyty „Szum”, której koncertowa premiera odbyła się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. 

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online.