W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nabór na bezpłatne warsztaty tworzenia linorytów

Nabór na bezpłatne warsztaty tworzenia linorytów
09.05.202206:05

Filia nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie oraz Fundacja "5Medium" zapraszają osoby po 50. roku życia na bezpłatne warsztaty tworzenia linorytów.

Linoryt to forma grafiki warsztatowej polegająca na druku ilustracji za pomocą rzeźbionej w linoleum matrycy.

Podczas warsztatów uczestnicy za pomocą udostępnionych narzędzi stworzą swoje własne prace, które potem będą mogli odbić na papierze. Podczas spotkania zyskają również wiedzę na temat technik, mediów i historii druku wypukłego, jakim jest linoryt.

Warsztaty poprowadzi Łukasz Łasisz. 

Łukasz Łasisz – w szkole zawsze był „tym co rysuje”. Od 2018 roku zajmuje się tworzeniem grafik w technice linorytu. W swoich pracach porusza głównie tematy związane z morzem, gdzie często przewija się motyw latarni, nie brakuje inspiracji naturą lub legendami. „Choć tworzenie jest ujściem dla moich emocji to nie przelewam ich na papier, chcę za to pobudzać konkretne uczucia za pomocą prostej formy”.

Zapisy:

  • bezpośrednio w Filii nr 30 MBP, ul. Braci Wieniawskich 5
  • lub telefonicznie: 81 741 62 36

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zapisów.

Informacje o warsztacie:

Dla kogo: osoby po 50. roku życia
Kiedy: 26 maja, godz. 10:30
Gdzie: Filia nr 30 MBP, ul. Braci Wieniawskich 5

Wydarzenie w ramach projektu „Aktywni on/offline”.
Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.