W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Nabór prac do podwójnej wystawy CreArt w Rouen
13.01.202017:55

Zapraszamy artystów do udziału w otwartym naborze prac do podwójnej wystawy CreArt w Rouen!

W ramach organizowanej przez Miasto Rouen wystawy podwójnej CreArt w 2020 r. zaplanowano projekt we współpracy z festiwalem sztuki miejskiej Rouen pn. Impressionnée. W tym naborze miasto Rouen i Olivier Landes – kurator ww. festiwalu, chcą zaprosić artystę/artystkę zajmującego/cą się street artem urodzonego/ną lub mieszkającego/cą w miastach uczestniczących w sieci CreArt (Valladolid - Hiszpania; Genua i Lecce - Włochy; Clermont-Ferrand / Francja; Zagrzeb - Chorwacja; Kowno - Litwa; Lublin i Katowice - Polska; Aveiro - Portugalia; Skopje - Macedonia Północna) w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej" („CreArt. Network of cities for artistic creation") realizowanego przez Urząd Miasta Lublin wspólnie z Miejską Fundacją Kultury w Valladolid (Hiszpania) oraz 10 miastami partnerskimi projektu (patrz wyżej) z sieci CreArt, aby wspólnie stworzyć mural z artystą z Rouen, który weźmie udział w 4. edycji Rouen Impressionnée.

Kontekst Rouen Impressionnée to wyjątkowa wystawa street artu w mieście, całkowicie darmowa, plenerowa, przedstawiająca murale lokalnych, krajowych i zagranicznych artystów zaproszonych do współpracy. Więcej informacji: http://rouenimpressionnee.fr/. Podczas festiwalu wykorzystywane są wszystkie miejskie krajobrazy Rouen, od terenów poprzemysłowych po budownictwo socjalne. Na potrzeby wystawy podwójnej zostanie przeznaczona ściana znajdująca się na częściowo opuszczonym podmiejskim obszarze Les Contremoulins. Ta okolica ma swoją niezwykłą historię: w okresie powojennym była slumsem. Około 1955 r. Abbé Pierre zbudował tam schrony ratunkowe, które zostały zniszczone pięć lat później. W 1978 r. pawilony te zostały odbudowane w tym samym miejscu, ale gleba, na której zostały zbudowane, jest luźna (piasek), co pogarsza ich trwałość, tak więc w latach 2022–23 planowana jest rozbiórka. Pawilon składa się z dwóch prostopadłych ścian: jedna – przeznaczona dla artysty CreArt, a druga – dla artysty lokalnego. Rozmiar ścian wynosi około 3 do 5 metrów wysokości i 4 metry szerokości. W informacji o naborze na stronie projektu można znaleźć więcej szczegółów dotyczących parametrów. Warunki uczestnictwa Miasto Rouen jako partner projektu CreArt pokrywa koszt transportu, zakwaterowania, wyżywienia wybranego/ej artysty/artystki, artysta/artystka otrzyma również honorarium w wysokości 1 500 €.

Zainteresowani/ne artyści/artystki powinni przesłać portfolio (PDF) z następującymi informacjami:

  • Zeskanowana kopia dowodu osobistego lub paszportu,
  • CV i zdjęcia ostatnich prac,
  • opis koncepcji od 5 do 10 wierszy.

Zgłoszenia są przyjmowane w języku angielskim!

Przyjmowane będą wyłącznie wnioski zawierające pełne informacje. Zgłoszenie należy przesłać przed 27 stycznia 2020 roku. Wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani o wynikach naboru ok. 10 lutego 2020 r., a nazwiska wybranych artystów/artystek zostaną opublikowane na stronie CreArt. Decyzja organizatora jest ostateczna i nie ma możliwości odwołania.
Udział w tym naborze oznacza akceptację warunków. Wybrany/a artysta/artystka powinien/powinna następnie umieścić w swoim CV i wszelkiej przyszłej komunikacji (prasa, media cyfrowe), że został/ła wybrany/a do udziału w podwójnej wystawie CreArt w Rouen w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej" („CreArt. Network of cities for artistic creation") współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

W przypadku pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu:  lub 

Szczegółowe informacje oraz link do naboru >>>