W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nagrobki – koncert | Strefa Innych Brzmień

Nagrobki – koncert | Strefa Innych Brzmień
04.12.202316:07

Rok 2023 r. Warsztaty Kultury w Lublinie kończą w Strefie Innych Brzmień w towarzystwie duetu Nagrobki, czyli trójmiejskiej formacji tworzonej przez Adama Witkowskiego (bębny, wokal) oraz Macieja Salamona (gitara, wokal).

Powiedzieć, że Nagrobki to zespół jedyny w swoim rodzaju to wciąż mało. Multidyscyplinarni artyści, poza koncertowaniem i nagrywaniem z Nagrobkami, zajmują się m.in. malarstwem, sztuką współczesną, komponowaniem muzyki do spektakli teatralnych oraz szeregiem innych aktywności. Każdy ich koncert to unikalne doznanie artystyczne i nie inaczej będzie podczas grudniowej wizyty w Strefie Innych Brzmień.

Muzyka Nagrobków to autorska mieszanka gitarowego noizu, folku, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie - teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. Zespół wydał do tej pory cztery płyty studyjne oraz kilka wydawnictw z muzyką stworzoną do przedstawień teatralnych. Zagrał około stu pięćdziesięciu koncertów w Polsce i za granicą w tym na największych polskich festiwalach muzycznych, takich jak: Opener Festiwal, Tauron Nowamuzyka, Off Festiwal, Unsound. Supportował również poznański koncert Jacka White'a.

Informacje praktyczne

  • Kiedy: 7 grudnia 2023 r., godz. 19.00
  • Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa
  • Bilety: 30 zł/osoba – dostępne online na stronie sklep.warsztatykultury.pl oraz stacjonarnie w sekretariacie Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7 – pok. 105.
  • W dniu koncertu cena biletu to 40 zł/osoba.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane