W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nagroda dla telewizyjnej ekranizacji "Ferdydurke"

Nagroda dla telewizyjnej ekranizacji "Ferdydurke"
16.06.201011:58

Telewizyjna ekranizacja "Ferdydurke" Teatru Provisorium i Kompanii Teatr, którą zrealizowała TVP Lublin nagrodzono na X Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2010".
Mariusz Malec, autor wersji telewizyjne, otrzymał nagrodę za reżyserię w kategorii: twórcza realizacja TV. Lubelska "Ferdydurke" w wersji teatralnej wyreżyserowana przez Witolda Mazurkiewicza i Janusza Opryńskiego miała premierę 15 października 1998 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne. Spektakl grany był ponad 500 razy w polskiej i angielskiej wersji językowej w co najmniej 24 krajach Europy, Afryki, Azji i Ameryki Płn. Nagrodzono na licznych konkursach, m.in. Fringe First w Edynburgu, Grand Prix Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka polska", Grand Prix Festiwalu Małych Form Teatralnych w Rijece.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane