W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nagroda Jury Dziecięcego dla Teatru Andersena

Nagroda Jury Dziecięcego dla Teatru Andersena
21.09.202106:18

"Słowik i Babka Natura" w reżyserii Przemysława Jaszczaka - otrzymał nagrodę Jury Dziecięcego za najlepszy spektakl na tegorocznym Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu, organizowanym już po raz piąty przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. 

"Spektakl Słowik i Babka Natura" Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie miał swoją premierę 1 lutego 2020. Opowiada historię Babci Dory, która po śmierci swojego męża musi przeprowadzić się do miasta i zamieszkać z rodziną syna. Tutaj światem rządzi Internet, pośpiech, brak rozmów i prawdziwych kontaktów między ludźmi i naturą, wszędzie są śmieci, w sklepie nie można dostać żadnego zdrowego i naturalnie wyprodukowanego produktu. Taki świat dla Babci Dory jest nie do przyjęcia i postanawia go zmienić, sama przy tym uczy się trochę tych nowych technologii. W tej rewolucji pomagają jej dwie przyjaciółki: Gęś Alicja i Świnia Apolonia.

To opowieść o szanowaniu siebie na wzajem i środowiska wokół nas, o komunikacji między człowiekiem a naturą, o tym, żeby zwracać uwagę na to co jest ważne i nam bliskie o poszanowaniu rodziny i natury o prawdziwych relacjach i świecie.

Gratulujemy twórcom: reżyserowi Przybysławowi Jaszczakowi i Magdalenie Żarneckiej. Autorką scenografii jest Aleksandra Starzyńska, muzykę skomponowała Urszula Chrzanowska, a za ruch sceniczny odpowiedzialny jest Michał Ratajski. Realizacją dźwięku i świateł zajęła się ekipa w składzie: Michał Kupczyński, Daniel Lasecki, Tomasz Nowakowski i Kamil Błaszczak.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej