W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nagroda "Reflektor". Konkurs na debiutancki tom poetycki

Nagroda "Reflektor". Konkurs na debiutancki tom poetycki
23.02.202412:34

Nagroda „Reflektor” przyznawana jest od 2023 roku przez Muzeum Józefa Czechowicza. Konkurs kierujemy do osób przed książkowym debiutem poetyckim, a główną nagrodą jest wydanie zgłoszonego tomu wierszy.

Piszesz wiersze i myślisz o wydaniu debiutanckiej książki poetyckiej? Wyślij na konkurs jej projekt – oceni go doświadczone Jury, na czele którego stoi Małgorzata Lebda, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Zwycięski tom zostanie wydany do końca 2024 roku.

Dlaczego "Reflektor"?

Nazwa konkursu nawiązuje do grupy literackiej, która rozpoczęła działalność w Lublinie dokładnie sto lat temu. Debiutujący wówczas autorzy stworzyli nowatorski język wrażliwości i wpłynęli na dalsze dzieje poezji – nie tylko lokalnej. Wywodzący się z tej grupy Józef Czechowicz stał się jednym z najważniejszych twórców poetyckich minionego stulecia.

Co należy wysłać?

Projekt tomu poetyckiego wraz z tytułem oraz dokumentami określonymi w regulaminie (karta zgłoszenia oraz oświadczenie).

Kto może wziąć udział?

Konkurs skierowany jest do osób przed książkowym debiutem poetyckim. Może wziąć w nim udział każda osoba, która prześle pracę konkursową zgodną z wymaganiami opisanymi w Regulaminie.

Do kiedy?

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 maja 2024 roku.

Kto oceni prace?

Jury w składzie Małgorzata Lebda (przewodnicząca), Jakub Skurtys, Rafał Rutkowski, Aleksander Wójtowicz

Wyniki

Wynik zostanie ogłoszony 15 czerwca 2024 roku. Nagrodą będzie druk zwycięskiego tomu.

Informacja:

Organizatorzy: Muzeum Narodowe w Lublinie, Urząd Miasta Lublin (partner).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane