W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Najlepsze polskie zdjęcia reporterskie

Najlepsze polskie zdjęcia reporterskie
17.12.201015:39

Wystawę najlepszych zdjęć tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej - Grand Press Photo będzie można oglądać w "Chatce Żaka" do 24 stycznia 2011 roku. Ekspozycja obejmuje 160 fotografii wykonanych przez 52 fotoreporterów z całej Polski. Zdjęcia prezentowane są w pięciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Przyroda.
Na tegoroczny konkurs nadesłano blisko 4,3 tys. prac. Gala wręczenia nagród odbyła się 13 maja w warszawskiej Kinotece, tam też otwarto wystawę pokonkursową. Wystawa Grand Press Photo 2010 w czerwcu ruszyła w podróż po Polsce. Konkurs Grand Press Photo jest organizowany od sześciu lat przez miesięcznik „Press”. Przeznaczony jest dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Spośród innych konkursów fotograficznych wyróżnia się tym, że uczestniczący w nim fotoreporterzy poddają się ocenie fachowca o światowej sławie - przewodniczącym jury jest bowiem co roku któryś ze zwycięzców World Press Photo. W tym roku przewodniczącym jury był fotoreporter Reutersa Finbarr O’Reilly, zwycięzca World Press Photo 2006. Jego zdjęcia również można obejrzeć na wystawie. Partnerami lokalnymi wystawy są Urząd Miasta Lublina, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej oraz Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane