W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Nic nie może wiecznie trwać….” Romuald Lipko nie żyje, miał 69 lat.

07.02.202010:23


Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 6 lutego w nocy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kompozytor zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.

Romuald Lipko pochodził z Lublina i przez całą swoją karierę był związany z naszym miastem. Był autorem takich przebojów Budki Suflera jak: "Jolka, Jolka pamiętasz", „Takie tango", "Za ostatni grosz" czy "Jest taki samotny dom".
Komponował też dla innych wokalistów. Współpracował z Anną Jantar (napisał m.in. "Nic nie może wiecznie trwać"), Zdzisławą Sośnicką ("Aleja Gwiazd"), Urszulą ("Dmuchawce latawce wiatr") czy Izabelą Trojanowską ("Wszystko, czego dziś chcę"). Pisał też piosenki dla Maryli Rodowicz i Ireny Santor.

W 2014 roku Romuald Lipko z Budką Suflera zagrali pożegnalny koncert "Memu Miastu na do widzenia". W wydarzeniu tym, na Placu Zamkowym w Lublinie, wzięło udział ok. 30 tys. osób.
W 2017 r., w 700-lecie Miasta Lublin, artysta wraz z zespołem Romuald Lipko Band zagrał wielki koncert sylwestrowy dla mieszkańców Lublina na Placu Teatralnym.

Większość ludzi znała Romualda Lipkę jako skromnego, wiecznie uśmiechniętego muzyka Budki Suflera. Był naszą dumą i zapisał się na trwale w historię kultury naszego miasta.
Będzie nam Go bardzo brakowało...