W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nie tylko poeci czytają „Poemat”. Czytanie Czechowicza

Nie tylko poeci czytają „Poemat”. Czytanie Czechowicza
06.02.202311:55

Od 2001 roku, 15 marca w Bramie Grodzkiej spotykamy się, aby wspólnie świętować urodziny Józefa Czechowicza, odczytując „Poemat o mieście Lublinie”. W tym roku będziemy obchodzić 120. urodziny poety. Będzie to również wyjątkowa edycja Czytania Czechowicza.

Z okazji 100. i 110. urodzin poety (2003 i 2013 rok) zostały wydane specjalne płyty, na których wybitni współcześni polscy poeci nagrali czytane przez siebie fragmenty „Poematu…”. Na tych unikatowych wydawnictwach usłyszeć można głosy m.in.: Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, ks. Jana Twardowskiego, Adama Zagajewskiego i wielu innych.

W tym roku Teatr NN zaprasza do wspólnego czytania nie tylko poetów. Trwa nabór do akcji „Nie tylko poeci czytają Poemat”. Aby wziąć w niej udział, wystarczy odczytany przez siebie wybrany fragment „Poematu…” przesłać do nas na adres w formie pliku dźwiękowego z dopiskiem (imię, nazwisko, zawód).

Wszystkie interpretacje zostaną opublikowane na stronie internetowej wraz z nagraniami z poprzednich lat. Nagrania można wysyłać już od 1 lutego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane