W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Noc Kultury 2011
01.06.201117:40

W nocy z 4 na 5 czerwca 2011 roku w Lublinie panować będzie kultura. Nadchodzi kolejna Noc Kultury. Podczas tej wyjątkowej imprezy niemal każda ulica, skwer, plac, muzeum, teatr, scena, galeria, kawiarnia w centrum miasta będzie tętnić sztuką każdego gatunku. Ponad 250 wydarzeń i ponad 100 tysięcy uczestników i uczestniczek.
Noc Kultury to jedyny w Polsce miejski karnawał obejmujący swoim zasięgiem całe miasto. To widowisko, którego sceną jest przestrzeń Lublina, zaś aktorami oprócz artystów, są także i widzowie. Tegoroczna Noc Kultury będzie przedstawieniem najważniejszej idei zawartej w aplikacji Lublina w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016 – „Miasto w dialogu”. Oddaje ono pragnienie Lublinian, aby działania kulturalne wzmacniały więzi międzyludzkie, nawiązując do bogatej tradycji dialogu, której współczesne miasto – poprzez pamięć, edukację i sztukę – chce przywrócić ciągłość. Gdzie? Centrum miasta: od Zamku Lubelskiego, przez Stare Miasto, ze szczególnym uwzględnieniem Placu po Farze, Rynku, Zaułka Hartwigów, przez Plac Litewski i Muszlę Koncertową w Ogrodzie Saskim, aż po Miasteczko Akademickie oraz lubelskie instytucje kultury. Punkty informacyjne: Plac Litewski (pod Baobabem), Rynek (naprzeciw Trybunału Koronnego). Czynne w dniach: 2-3 czerwca (15.00 - 20.00), 4/5 czerwca (11.00 - 02.00). Bezpłatna komunikacja nocna: Podczas Nocy Kultury specjalne autobusy z napisem „PZU - Z myślą o bezpieczeństwie” odjeżdżać będą z Placu Litewskiego co pół godziny od godziny 22:30 do 3:30. Pełna lista wydarzeń znajduje się poniżej oraz na stronie www.nockultury.pl. Nowością w tym roku jest Wigilia Nocy Kultury 2011 odbywająca się w noc poprzedzającą Noc Kultury. Obejmuje ona działania artystyczne w dzielnicach Lublina. Wydarzenia będą odbywać się w przestrzeni publicznej poszczególnych dzielnic Lublina: Bronowice, Czechów, Czuby, Głusk, Kalinowszczyzna, LSM, Sławinek, Śródmieście, Tatary, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią. Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane podczas Nocy Kultury i Wigilii Nocy Kultury jest bezpłatny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane