W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Nowa inicjatywa dla ESK
28.02.201100:38

Właśnie rusza pełną parą Wszechnica Miejska. Jest to cykl spotkań z ze specjalistami z różnych dziedzin organizowanych samodzielnie przez zainteresowane środowiska lub organizacje i finansowanych przez Biuro ESK - Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin w ramach starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Celem Wszechnicy jest wzmocnienie grup mieszkańców skupionych wokół jakiegoś zadania czy tematu związanego z szeroko pojętym życiem kulturalnym czy aktywnością obywatelską.
Wszechnica będzie pomagała zapraszać osoby, które dysponują potrzebną wiedzą, energią lub umiejętnościami niezbędnymi do rozwiązania jakiegoś problemu, promocji wiedzy, zmotywowaniu do działania, itp. Aby zorganizować spotkanie w ramach Wszechnicy Miejskiej należy opisać czym zajmuje się osoba, którą chce się zaprosić i po co - w czym ona ma pomóc? Następnie zrobić listę adresatów, do których bezpośrednio będzie skierowane zaproszenie i skontaktować się z Marcinem Skrzypkiem (marcin@tnn.lublin.pl, 603 714 532), koordynatorem Wszechnicy. Całą organizacją (zaproszenie, program, lokal, obsługę i inne) zapewnia zapraszający. Spotkania Wszechnicy są otwarte, więc organizator jest odpowiedzialny także za promocję wydarzenia. Do tej pory odbyły sie dwa pilotażowe spotkania Wszechnicy: z Beatą Urbanowicz, plastyczką miejską Wrocławia i Marcinem Jasińskim, naczelnikiem ds. współrpacy z NGO w Biurze Kultury Urzędu Miasta Warszawa.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej