W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe hobby? Pomysły dla młodzieży

Nowe hobby? Pomysły dla młodzieży
28.10.202315:11

Internet to nieodłączny element życia młodzieży. Dzięki niemu mają dostęp do ogromnej ilości informacji i rozrywki. Jednak czasami może on być również źródłem stresu i frustracji dla młodych ludzi. Uzależnienie od mediów społecznościowych jest realnym problemem. Jeśli Twój syn / córka chce się na chwilę "odłączyć" i twórczo spędzić czas, Warsztaty Kultury przygotowały kilka propozycji na nowe hobby. Zapisy na stronie www.warsztatykultury.pl

Spersonalizuj swoje buty i ubrania

Znudziły Ci się Twoje stare buty i ubrania? A może są mocno zniszczone? Zamiast je wyrzucać, dołącz do warsztatów personalizacji! To kreatywne wyzwanie, które pomoże Ci odkryć swoje artystyczne zdolności i nadać swoim starym rzeczom drugie życie.

Przynieś ze sobą rzeczy, które chcesz odnowić (buty, ubrania), a my dostarczymy wszystkie potrzebne materiały artystyczne. Doświadczeni instruktorzy i instruktorki pomogą odkryć Ci własne inspiracje i styl. Wyraź siebie przez sztukę i design. Nie bój się realizacji swoich zwariowanych pomysłów, dzięki którym wyróżnisz się z tłumu! Sneaker custom to ratunek dla naszej planety. Zamiast kupować kolejną parę butów, zadbaj o tę, którą już masz. Warsztaty poprowadzi kreatywny zespół artystów z Łodzi, którzy na co dzień działają pod marką @customshoescreator.

 

Dla kogo: młodzież w wieku 13–18 lat, również mówiąca w j. ukraińskim 
Wybierz termin:

  • 28 października 2023, godz. 15.00–18.00
  • 29 października 2023, godz. 11.00–14.00
  • 25 listopada 2023, godz. 15.00–18.00
  • 26 listopada 2023, godz. 11.00–14.00

Transferuj! Drukuj!

Inkluzywne warsztaty z obszaru grafiki transferowej! Nie stosujemy toksycznych materiałów. Używamy farby transferowej Charbonnel, farby akrylowej, papieru oraz niekonwencjonalnych przedmiotów, ozdabiając ich powierzchnię. Każdy z warsztatów poprzedzony będzie prezentacją poszczególnej techniki. Wydarzenie przyjazne autyzmowi.

Wybierz termin:

  • 28 października 2023 r., godz. 11.00 | młodzież w wieku 13–17 lat
  • 25 listopada 2023 r., godz. 11.00 | młodzież w wieku 11–17 lat

Udział bezpłatny

Poznaj świat trików na trampolinach

Młodzieżowe warsztaty w Strefie Wysokich Lotów to niezapomniana przygoda dla tych, którzy chcą odkryć świat trików na trampolinach i nie tylko. Podczas tych dynamicznych zajęć uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności pod czujnym okiem doświadczonych trenerów i trenerek parkouru i lekkoatletyki. Podczas tych zajęć uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, jak korzystać z trampolin w kreatywny i bezpieczny sposób, rozwijając swoje umiejętności i zdolności fizyczne.

Dla kogo: młodzież w wieku 13–18 lat
Kiedy: 4 listopada 2023, godz. 10.00–12.00
Udział bezpłatny

Pierwsze spotkanie z gliną

Warsztat ceramiczny, podczas którego uczestnicy stworzą własne portrety. W trakcie spotkania przyjrzą się ludzkiej anatomii oraz postarają się, przy pomocy plastycznej gliny, odwzorować elementy własnych twarzy. Praca z gliną korzystnie wpływa na harmonijny rozwój. Jest to cenne doświadczenie sensoryczne, które stymuluje układ nerwowy. Dotyk miękkiej, wilgotnej gliny pozwala rozładować napięcie, wyciszyć się i skoncentrować. Warsztat poprowadzi Beata Wojewoda-Teresińska, założycielka Pracowni „Kafelcoffee”. Z wykształcenia kulturoznawczyni. Absolwentka „Ceramiki w edukacji artystycznej i terapii”. Na co dzień produkuje naczynia użytkowe oraz kafle. Zajmuje się edukacją artystyczną dzieci, młodzieży i seniorów prowadząc zajęcia ceramiczne oraz plastyczne. Miłośniczka leśnych kąpieli, historii designu i estetyki codzienności. Warsztat przyjazny autyzmowi. Dostępne słuchawki wyciszające oraz strefa wyciszenia.

Dla kogo: młodzież w wieku 11–17 lat
Kiedy: 4 listopada 2023, godz. 12.00–13.00
Udział bezpłatny

Opanuj podstawy samoobrony

Każdemu młodemu człowiekowi przydadzą się podstawy samoobrony z doświadczonym trenerem! Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do wspólnego treningu, który wzmocni poczucie własnej wartości i sprawczości. Różnorodne ćwiczenia będą odskocznią od być może zbyt długiego siedzenia przed komputerem, z pewnością ułatwią podejmowanie decyzji i reagowanie na sytuacje związane z przemocą. Zajęcia będzie prowadził Piotr Skrobas / SHOOTFIGHTERS LUBLIN.

Dla kogo: młodzież w wieku 13–18 lat, również mówiąca w j. ukraińskim
Kiedy: 5 listopada 2023, godz. 11.00–13.00
Udział bezpłatny

Naucz się rzeźbienia w korze

W czasie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własną rzeźbę. Pomoże nam w tym Krzysztof Zawacki, rzeźbiarz z Wichrowic, który pokaże, jak za pomocą prostych narzędzi wystrugać w korze niewielką figurkę zwierzątka lub ludzika. Warsztaty inspirowane są postacią Emila ze Smalandii, stworzonego przez Astrid Lindgren.

Dla kogo: młodzież w wieku 10–15 lat wraz z opiekunami
Kiedy: 12 listopada 2023 r., godz. 15.00–16.30
Koszt: 10 zł za udział pary

Wpleć się w temat tradycji

Jesień to coraz krótsze dni i coraz dłuższe wieczory, które możemy wypełnić bardzo różnymi zajęciami. Jedną z propozycji Warsztatów Kultury są warsztaty budowania pająków ze słomy i bibuły. Te przypominające żyrandol ozdoby wieszano niegdyś w domach, by zapewnić sobie zdrowie, szczęście i wszelką pomyślność w nadchodzącym roku. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Zawacka z Wichrowic – twórczyni ludowa, przed którą bibuła nie kryje absolutnie żadnych tajemnic! 

Dla kogo: młodzież 16+ i dorośli
Kiedy: 12 listopada 2023 r., godz. 15.00–17.00
Koszt: 15 zł 

Skonstruuj własną lampę

Rurki, wiaderka, stare słoiki, koszyki, filiżanki, lakierki… Z każdego tworzywa może powstać małe dzieło sztuki! Fundacja Kultura Enter i Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają młodzież na cykl dwudniowych warsztatów tworzenia własnych lampek! Upcycling to forma wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. W pracowni warsztatowej na uczestników czekają przeróżne materiały i narzędzia, a także wsparcie osób z doświadczeniem w pracy z elektryką. Masz pomysł na lampkę? Możesz przynieść na warsztaty własne materiały, z których wykrzeszemy trochę światła. Efektem pracy będzie wspólna wystawa lamp, które powstaną podczas zajęć. Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lubin.

Dla kogo: młodzież 13+ z rodzicami/dziadkami/opiekunami
Kiedy: 14–15 listopada 2023, godz. 17.00–20.00
Udział bezpłatny

Wkręć się w DIY

Warsztat, podczas którego uczestnicy stworzą filcowe breloki. Używając prostych ściegów, ręcznie uszyją kolorowe zwierzaki, stwory oraz wszystko to, co podpowie im wyobraźnia. Breloki mogą posłużyć jako ozdoba plecaka, torby, zaczep do kluczy, a także jako mały mikołajkowy prezent dla bliskiej osoby. Warsztat przyjazny autyzmowi. Dostępne słuchawki wyciszające oraz strefa wyciszenia.

Dla kogo: dla młodzieży w wieku 11–17 lat
Kiedy: 17 listopada 2023, godz. 17.00-19.00
Udział bezpłatny

Jeszcze więcej DIY

Warsztat krawiecki, podczas którego uczestnicy uszyją kalendarze adwentowe. Do ich przygotowaniazostanie użyty kolorowy filc oraz ozdoby nadające świątecznego klimatu. Zwyczaj tworzenia kalendarzy adwentowych pochodzi z Niemiec, gdzie w XIX wieku zaczęto wieszać wieńce adwentowe. Zapalano na nich kolejno 4 świece, które symbolizowały upływ czterech tygodni adwentu. Dziś kalendarze skrywają w sobie różne niespodzianki lub pomysły na przedświąteczne aktywności, które umilają dzieciom i dorosłym oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia.

Dla kogo: dla młodzieży 13+ i dorosłych
Kiedy: 18 listopada 2023, godz.10.30–14.30
Koszt: 30 zł

Zacznij nowy, zdrowszy styl życia

Masz dosyć pseudo trenerów, którzy pokazują, jak w weekend zmienić swoje życie? Wpadnij do Warsztatów Kultury na spotkanie z trenerem personalnym, który w prosty sposób pokaże Ci, jak mądrze bilansować posiłek dostosowany do Twoich potrzeb, jak efektywnie ćwiczyć we własnym domu oraz jak rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym stylem życia. Jemy mądrze, żyjemy lepiej! Na warsztacie poznasz tajniki zdrowego jedzenia i dowiesz się, że zdrowa kuchnia to nie tylko sałatka. Wspólnie odkryjemy przepisy na pyszne i zdrowe posiłki, które dostarczą dawkę pozytywnej energii. Aktywność to fun: nie trzeba być sportowcem, żeby być aktywnym. Prowadzący pokaże Ci, jak proste ćwiczenia w domu mogą dostarczyć mnóstwo endorfin i chęci do działania. Suplementuj z głową: rozważasz stosowanie odżywek lub suplementów? Zastanawiasz się, jakie są najlepsze dla Ciebie? Tu znajdziesz odpowiedzi i wskazówki dotyczące mądrego korzystania z tych produktów.

Dla kogo: młodzież w wieku 13–18 lat, również mówiąca w j. ukraińskim
Kiedy: 18 listopada 2023, godz. 17.00–19.00
Udział bezpłatny

Zacznij robić kolaże w stylu street-art

Kreatywne warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję stworzyć unikalne kolaże w stylu street art! Podczas spotkania dowiedzą się więcej o technikach malarskich, a także wykorzystają swoją wyobraźnię do stworzenia oryginalnych dzieł na płótnach. Uczestnicy będą korzystali z farb akrylowych i farb w spreju, dzięki którym powstanie szablon użyty później na kolażu. Warsztat przyjazny autyzmowi. Dostępne słuchawki wyciszające oraz strefa wyciszenia.

Dla kogo: dla młodzieży w wieku 11–17 lat
Kiedy: 25 listopada 2023, godz.11.00
Udział bezpłatny

Uszyj legowisko dla zwierzaka

Warsztat, podczas którego zrobisz własnoręcznie cieplutkie legowisko dla Twojego pupila (kota lub niewielkiego psa). Posłanie dla zwierzaka będzie wykonane ze sklejki i wiklinowej, wyplatanej osłonki. Nie zapomnimy również o cieplutkiej wyściółce! To doskonały prezent dla czworonoga na jesienne i zimowe wieczory. Zajęcia poprowadzi Karolina Karpińska.

Dla kogo: młodzież w wieku 13–18 lat, również mówiąca w j. ukraińskim
Kiedy: 2 grudnia 2023, godz. 11.00–13.00
Udział bezpłatny

Naucz się malowania dłoni henną

Dłonie malowane henną coraz częściej są oryginalną ozdobą dla kobiet na całym świecie. Jeśli masz ochotę zobaczyć, w jaki sposób można wykonywać na własnym ciele te krótkotrwałe tatuaże, zapraszamy na wspólny warsztat. Każdy z uczestników i uczestniczek będzie miał okazję nauczyć się, jak malować ozdobne wzory na skórze. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Kudiukina.

Dla kogo: młodzież w wieku 13–18 lat, również mówiąca w j. ukraińskim
Kiedy: 2 grudnia 2023, godz. 13.00–15.00
Udział bezpłatny

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane