W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy numer pisma "kultura enter"

Nowy numer pisma "kultura enter"
05.02.200917:03

W lutowym numerze internetowego pisma "kultura enter" m.in. Katarzyna Hołda pisze o polskiej sztuce sakralnej na przykładzie sanktuarium maryjnego w Licheniu, Paweł Mościcki analizuje problem pamięci historycznej teatru, Paulina Skorupska rozmawia o "teatrze narodowym" z Ewą Wójciak z Teatru Ósmego Dnia, a Witold Mrozek zastanawia się, co łączy najnowsze dramaty Doroty Masłowskiej i Jana Klaty.
Ponadto Monika Adamczyk-Garbowska pisze o żydowskich księgach pamięci, Wiera Meniok przedstawia mapę Drohobycza wg. Schulza, Rafał Niezgoda rekonstruuje życie towarzyskie Lwowa w XVIII w, a Aleksandra Zińczuk pisze o roli języka chachłackiego w kształtowaniu się tożsamości narodów wschodniego pogranicza. W tym numerze także Kazimierz S. Ożóg przygląda się polskim pomnikom, Maciej Bączyk prezentuje projekt "Niewidzialna mapa Wrocławia", a Marcin Skrzypek kontunuuje obnażanie mentalności pozorów na przykładzie Centrum Spotkań Kultur. Do tego przedpremierowe fragmenty „Siomgi” Sofii Andruchowycz, która ukaże się nakładem wydawnictwa Czarne, oraz „Lubelskich lat Edwarda Stachury” Mirosława Dereckiego, które opublikuje wydawnictwo Teatru NN, a także tłumaczenie kolejnego tekstu z czołowego ukraińskiego miesięcznika „Krytyka”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej