W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy portal internetowy KulturaLudowa.pl

Nowy portal internetowy KulturaLudowa.pl
02.12.200822:56

Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie zaprasza na strony nowego portalu internetowego KulturaLudowa.pl KulturaLudowa.pl jest pierwszym i jedynym ogolnopolskim portalem internetowym, w calości poświęconym tradycyjnej kulturze ludowej, a także jej przemianom i zjawiskom we wspołczesnym świecie.
Na portalu znaleźć można m.in. aktualności, informacje o wystawach, festiwalach, konkursach, warsztatach, relacje z imprez, nowości wydawnicze, oraz recenzje, bazę teleadresową (skanseny, muzea etnograficzne, izby regionalne), jedyną w Polsce ogolnopolską bazę danych o zespołach i kapelach ludowych, sylwetki twórców ludowych. Oprócz części informacyjnej ważnym elementem jest dział poświęcony teoretycznym zagadnieniom kultury ludowej: obszerne teksty m.in o sztuce, muzyce ludowej, o dawnych obrzędach i zwyczajach, mniejszościach narodowych. Twórcy strony do współpracy zaprosili najwybitniejszych etnografów i badaczy kultury tradycyjnej w Polsce. Strona tworzona i redagowana jest przez Biuro Zarządu Głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. KulturaLudowa.pl redakcja@kulturaludowa.pl 20-112 Lublin ul. Grodzka 14 tel./fax: 081 532 49 74 www.kulturaludowa.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej