W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Objazd spektaklu "Do Piachu" Teatru Provisorium i Kompanii Teatr w ramach projektu "Teatr Polska"

Objazd spektaklu "Do Piachu" Teatru Provisorium i Kompanii Teatr w ramach projektu "Teatr Polska"
16.11.200911:54

Założeniem projektu "Teatr Polska" jest zarówno dotarcie do środowisk pozbawionych możliwości kontaktu z twórczością teatralną, jak i poznanie innego typu odbiorcy, oraz zaktywizowanie teatru w Polsce do działalności wykraczającej poza dane miasto i konkretny budynek teatralny.
Jednocześnie celem tego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie ciekawych przedstawień szerszej publiczności. Stwarza ono również doskonałą możliwość promocji dla teatrów, reżyserów jak i aktorów. Zakłada zmianę zwyczajów teatralnych, ożywienie i zachęcenie do aktywności teatru w Polsce. Projekt ten ma również stworzyć możliwość współpracy między teatrami a ośrodkami kultury i ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić spektakl. Harmonogram objazdu spektaklu "Do Piachu" Teatru Provisorium i Kompanii Teatr w ramach projektu "Teatr Polska" "Do Piachu" Teatr Provisorium i Kompanii Teatr17.11.09 Jasielski Dom Kultury, Jasło - spektakl wieczorny 27.11.09 godz. 13.00 - Dom Kultury, Chełm 01.12.09 Miejskie Centrum Kultury, Ostrowiec Świętokrzyski - spektakl wieczorny 09.12.09 godz. 10.00 - Dom Chemika, Puławy 09.12.09 godz. 19.00 - Dom Chemika, Puławy 11.12.09 godz. 12.00 - Zamojski Dom Kultury, Zamość 11.12.09 godz. 18.00 - Zamojski Dom Kultury, Zamość Po każdym spektaklu organizatorzy zapraszają na spotkanie z Marią Dębicz, Januszem Opryńskim i Witoldem Mazurkiewiczem. Maria Dębicz - historyk teatru, wieloletnia kierownik literacki wrocławskich scen. Od ponad 20 lat zajmuje sie recepcją twórczości Różewicza na świecie. Maria Dębicz miała decydującą role w uzyskaniu od pisarza zgody na pierwsze po ponad 20 latach wystawienie dramatu na scenie.