W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Od Unii do Unii
26.01.201009:12

Premiera filmu Od Unii do Unii w reżyserii Andrzeja Marka Drążewskiego odbędzie się we wtorek 26 stycznia o godzinie 19.00 w Bazylice Ojców Dominikanów. Obraz jest zwycięzcą w konkursie na dokument zorganizowany przez Urząd Miasta Lublin i Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach obchodów 440 - lecia podpisania aktu Unii Lubelskiej.
Projekcji towarzyszyć będzie debata z cyklu Przekraczać mury pod tytułem: Dziedzictwo Unii w dzisiejszym Lublinie. Spotkanie z udziałem Prezydenta Adama Wasilewskiego oraz zaproszonych gości m.in. prof. Jerzego Kłoczowskiego. Cykl spotkań „Przekraczać mury” to autorski pomysł dominikanina o.Tomasza Dostatniego OP - wieloletniego wydawcy i redaktora miesięcznika „W drodze” oraz Grzegorza Linkowskiego - reżysera filmów dokumentalnych i animatora przedsięwzięć wielokulturowych, ekumenicznych, obecnie doradca Prezydenta Miasta Lublin ds. Funduszu Filmowego.Film, przeplatający materiały archiwalne ze zdjęciami współczesnego Lublina, ukazuje niezwykłość oraz wielokulturowość tego miasta.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej